Chlapci zadejte se  (Gentlemen, Find Your Dancing Partner)
R: Věra Plívová-Šimková V: Filmové studio Barrandov, 1964 Sk: Šmída - Fikar VV: Miloš Bergl N: Věra Plívová-Šimková S: Věra Plívová-Šimková AR: Drahomíra Králová K: Josef Novotný DK: Oldřich Hubáček AK: Rudolf Blaháček Hu: Miloslav Ducháč Kost: Marie RosenfelderováZdena Šnajdarová Ma: Vladimír Petřina St: Miroslav Hájek Zv: Černý František (zvuk)Brunclík Bohumír /zvukové efekty/ Op: Dušan Konečný H: Dušan Konečný (taneční mistr), Doris Papoušková (Doris), Vlasta Brymová (Šárka), Milan Mixa (Milan), Jan Špachta (Honza), Květa Hanušová (Hanka), Kraus Karel (2) (gentleman), Bohumil Duchaň (gentleman), Zdeněk Piskač (klavírista), Bedřich Šmarda (kluk s kotletami), Zdenka LorencováZuzana BurianováJitka KučerováKalčíkováKnoblochováHainzováČepelováBrůžkováMacháčkováRaškováMatušováBrodeckýDoležilHronKressaStrachSedláčekŠvecFrühauf Spol: Jiřina BrandejsováJitka ŠulcováL. Procházka Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů © Národní filmový archiv 
 
   Taneční hodiny v sále na Žofíně začínají. Šárka se stydí za to, že má jako jediná brýle, a proto je raději schová do kabelky. Teď sice nevidí, kdo s ní tančí, ale nemá pocit méněcennosti. Taneční mistr předvádí jednotlivé kroky i otáčky a zároveň dokáže s humorem poučit mladičké účastníky kurzu o pravidlech společenského chování. Šárčina kamarádka Hanka obdivuje šikovného tanečníka Honzu, a protože je průbojná, často s ním tančí. Honzův kamarád Milan je plachý, ale Honza si ho váží, protože se jediný ze třídy dostal na studium kybernetiky. Milanovi se moc líbí Šárka, ale netuší, že dívka ho bez brýlí dobře nevidí, a proto mu neodpovídá na mávání ani úsměvy. Při rychlejším tanci ztratí Šárka kabelku. Taneční mistr hledá z pódia majitelku a prozradí, že uvnitř jsou brýle. Rozpustilá Hanka pro kabelku dojde, a když ji vrací Šárce, dívka se rozpláče a uteče. Honza, Hanka a Milan ji dohoní až u šatny a svorně ji přesvědčují o zbytečnosti jejího studu. Začíná další tanec a Šárka - teď už s brýlemi na nose - s úsměvem poskakuje do rytmu spolu s Milanem.
   The dance lessons in the dance hall at the Prague area Žofín begin. Šárka is ashamed to be the only one wearing glasses and hides them in her handbag. Although now she cannot see whom she is dancing with, she at least does not feel inferior. The dance master demonstrates the particular dance steps and turns and at the same time is able to advice the young dancing adepts about the rules of social manners with a good sense of humour. Šárka's friend Hanka admires the dexterous dancer Honza, and, being self-assertive, often dances with him. Honza's friend Milan is shy but Honza values him for being the only one from the class to succeed in entering cybernetics studies. Milan likes Šárka very much but has no idea that the girl cannot see him well without glasses and thus does not respond either to his hand waving or his smiles. In a faster dance, Šárka loses her handbag. The dance master, standing on the stage, calls for its owner and reveals that there are glasses inside. The wanton Hanka goes to the stage to pick up the bag, but when she gives it back to Šárka, the frustrated girl bursts into tears and runs away. Honza, Hanka and Milan catch up with her and unanimously try to convince her that her shyness is totally pointless. Another dance begins and Šárka - this time already with her glasses on - capers to the rhythm with Milan with a smile on her face.