Hřích boha  (Sin of God)
R: Agnieszka Holland V: Studio FAMU, 1969 VV: Fiala Karel (výroba)Ivana Dortová N: povídka Ježíšův hřích S: Agnieszka Holland K: Pavel Šindelář Hu: archivní – Carl Orff: převzatá Carmina burana Arch: Aleš Voleman Zv: Josef Hubka kom: Vítězslav Jandák H: Jaroslava Pokorná (pokojská Arina), František Kovářík (pánbůh), Jaroslav Neduha (muž v čepici), Ivan Pokorný (jeden z andělů), KlosBouzekMachalkaGeissler Spol: Kachyňa Karel /scénář/ (pedagogické vedení), Kališ Jan /kamera/ (pedagogické vedení), Delong Vladislav /režie/ (pedagogické vedení), Dobřichovský Josef /střih/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká 
 
   Pokojská Arina má pletky s podomkem Sergejem Infantičem zvaným Serega. Otěhotněla a porodila dvojčata, která dala do nalezince. Nyní znovu čeká dítě. Serega je však na čtyři roky povolán do armády. Jednoduchá, ale racionálně uvažující Arina ví, že za tu dobu zestárne a bude poznamenána dalšími těhotenstvími. Vždyť jako pokojská musí být po vůli hostům hotelu. Přemýšlí, zda se provdá za některého ze svých nápadníků, vesměs už staříků. Poprosí o pomoc a radu pánaboha a ten jí poskytne Alfréda, jednoho ze svých andělů, na čtyři roky jako manžela, který ji rozhodně nepřivede do jiného stavu. Šťastná Arina Alfréda nakrmí a opije vodkou. Když křehký mladičký anděl upadne v opilosti na postel, Arina, hnána tělesnou touhou, k němu přilehne tak nešťastně, že ho svým těhotným břichem zalehne. Nápadníci už nemají zájem o svatbu s Arinou, chtějí jen její tělo. Zoufalá žena pánubohu vyčte, jaký život jí připravil. Pánbůh se jí na kolenou snaží odprosit, ale zničená žena jeho omluvu odmítne.
   The chambermaid Arina has a love-affair with the porter Sergei Infantich, nicknamed Serega. She gets pregnant and delivers twins, whom she puts into an orphanage. Now she is pregnant again. Serega, however, is called to the army for four years. The simple but reasonable Arina knows she would grow old and worn out from other pregnancies before her lover would return - as a chambermaid, she is well aware that she must be freely available to the hotel guests. She contemplates marrying one of her wooers, all of them already old men. She asks God for help and advice and he gives her Alfréd, one of his angels, as a husband for four years who definitely will not make her pregnant. The happy Arina feeds Alfréd and makes him drunk on vodka. When the delicate young angel falls on a bed in drunkenness, Arina, driven by lust, lays next to him - but so clumsily that she lays over him and smothers him with her big belly. The wooers are not interested in marrying Arina any more, wanting just her body. The desperate woman reproaches God for the miserable life he had prepared for her. God tries to apologize on his knees but the devastated woman rejects his apology.