Flirt se slečnou Stříbrnou  (Flirt with Miss Stříbrná,A)
R: Václav Gajer V: Filmové studio Barrandov, 1969 Sk: Šebor - Bor Dr: Václav Šašek VV: Jiří Bečka N: román Lvíče; Zdeněk Mahler S: Josef ŠkvoreckýZdeněk Mahler TS: Václav GajerZdeněk Mahler PR: Bohumil Kouba AR: Josef SandrAnna Lackovičová K: Jan Čuřík DK: Oldřich Hubáček AK: Stanislav Šťastný Hu: Luboš Fišer; archivní – píseň Divnej chlap, píseň Teče voda, teče Nahr: FISYO Dir: František Belfín Zp: Eva Olmerová Arch: Vladimír Labský Kost: Olga DimitrovováEva LackingerováZelenková Ma: František MalecLibuše Beranová St: Zdeněk Stehlík Zv: Milan R. Novotný H: Marie Drahokoupilová (Lenka Stříbrná), Jan Kačer (redaktor dr.Karel Leden), Pavel Landovský (profesor tělocviku Vašek Žamberk), Milena Zahrynowská (tanečnice Věra Bendová), Kreuzmannová Alena [dab] (hlas Věry), Ilja Prachař (šéfredaktor Emil Procházka), Lída Vostrčilová (Procházkova žena), Jiřina Jirásková (redaktorka Dáša Blumenfeldová), Zdeněk Řehoř (spisovatel Josef Kopanec), Martin Štěpánek (redaktor Hartman), Jorga Kotrbová (spisovatelka Cibulová), Vladimír Krška (spisovatel Andres), Marcela Martínková (redaktorka Pecáková), Mirko Musil (fotoreportér), Eva Olmerová (zpěvačka), Jaroslava Panenková (prodavačka Danešová), Jan Pohan (poručík VB), Josef Svátek (ministr), Spal Jaromír [dab] (hlas ministra), Miloslav Novák (člen redakční rady), Karel Engel (člen redakční rady), Milan Frkal (člen redakční rady), Karel Souček (člen redakční rady), Otto Mojžíš (host), Vladimír Navrátil (host), Karel Kryška (spisovatel), Jaroslav Mařan (spisovatel), Zuzana Šavrdová (elévka), Zdeněk Skalický (číšník), Václav Kotva (muž od stanu), Jana Čepková (tanečnice), René Gabzdyl (tanečník), Táňa Blažejová (tanečnice), Karel Klement (tanečník), Alena Mlčochová (tanečnice), Vratislav Mikšaník (tanečník), František Halmazňa (tanečník), Jaroslav Vesecký (tanečník), Petr Zámostný (tanečník), O. Hepnerová (tanečnice), Eva Polášková (tanečnice), Dvořák Ladislav (2) (barman), Sládek Jiří (2) (hudebník), Jan Šašinka (hudebník), Karel Vágner (hudebník), Jaromír Vrba (hudebník), Milan Mach (Bartoš), Václav Fišer (muž v montérkách), Jaroslav Šebek (akademik) Spol: Eva TruchláJana ŠimůnkováAleš Voleman Stp: 076.00 Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 19.09.1969 
 
   Profesor tělocviku Vašek Žamberk by rád navázal bližší styky se slečnou Lenkou Stříbrnou. Pozve ji na dostihy a představí příteli Karlovi, redaktorovi ve velkém nakladatelství. Zkušený svůdce Karel se hned chopí příležitosti. Zdá se však, že dívka se víc zajímá o Karlova nadřízeného, šéfredaktora Procházku. Karel, který dokáže brilantně proplouvat veškerými úskalími problémů v komunistickém režimu, se však nevzdává a snaží se získat Lenku pro sebe tím spíš, že se do ní opravdu zamiloval. Procházka pořádá na Slapech podnikový večírek. Na něm se objeví i Lenka a opět se věnuje jen šéfovi. Ráno se účastníci večírku dozvědí, že se Procházka utopil. Všichni pokládají jeho smrt za nešťastnou náhodu, neboť muž celou noc nezřízeně pil. Jeden z redaktorů však tvrdí, že na loďce se šéfem viděl ženskou postavu. Teprve tehdy si Karel dá dohromady drobné události, které provázely setkání a schůzky s Lenkou, a dospěje k pravdě. Jeho nadřízený byl snoubencem Lenčiny sestry. Byla židovského původu, a proto byla určena do německého koncentračního tábora. Snoubenec ji mohl zachránit, kdyby se s ní oženil. Ale ten nepomohl a celá rodina Stříbrných šla do plynu. Přežila jen Lenka. Při noční vyjížďce na řece prozradila Procházkovi svou totožnost a pak už jen stačilo, aby také nepomohla.
   Gymnastics professor Vašek Žamberk would like to get closer to Miss Lenka Stříbrná. He invites her to races and introduces her to his friend Karel, editor in a big publishing house. Karel, an experienced seducer, seizes the opportunity. But it seems that the girl is far more interested in Karel's superior, editor-in-chief Procházka. Karel, who is capable of brilliantly navigating his way through all the difficulties of the Communist regime, does not give up. He endeavours to win Lenka over, the more so since he has really fallen in love with her. Procházka organizes a get-together for his company at Slapy. Lenka also shows up at the party and again takes no notice of anybody but the boss. In the morning, the guests learn that Procházka has drowned. They all believe his death was an accident, since he spent the entire night drinking excessively. Then again, one of the editors claims that he saw a female figure in the boat with their boss. Only now does Karel put together the apparently insignificant details of his encounter and contact with Lenka, and he arrives at the truth. His boss was the fiancé of Lenka's sister. She was a Jewess and as such, fated for a German concentration camp. Her fiancé could have saved her by marrying her, but did not help and so the entire Stříbrný family was gassed. Lenka is the only one to have survived. During their evening sail on the boat, she told Procházka who she was, and then it was enough not to give him a helping hand.