Flám  (Spree,The)
R: Miroslav Hubáček V: Filmové studio Barrandov, 1966 Sk: Šebor - Bor Dr: Věra Kalábová VV: Rudolf Fencl N: Miroslav HubáčekOtto Zelenka S: Miroslav HubáčekOtto ZelenkaJiří Mucha TS: Miroslav HubáčekOtto ZelenkaJiří Mucha PR: Rudolf JarošFrantišek Sádek AR: Jiří HrabětaZdena Štekrová K: Rudolf Milič DK: Milič Rudolf ml. AK: Jiří Zavřel Hu: archivní /Vacek Miloš/; archivní – Jaromír Vomáčka: píseň Volání divokých husí, tradicionál /úprava Pavel Vitoch/: píseň Pomalu a líně /Lazy River/, píseň Krásné dívky hloupé jsou Nahr: skupina Olympic T: Jiří VitingerJiří Štaidl Zp: Milan ChladilYvonne Přenosilováskupina Olympic Arch: Černý Karel (architekt) Kost: Věra Zářecká-DrnkováMiloslava ŠmídováMarie Knotková Ma: Oldřich MachJan ŠtětinaJiří Nevařil St: Miroslav Hájek Zv: Adolf Böhm H: Miloš Kopecký (architekt Jiří Donát), Vlasta Matulová (ředitelka podniku Eliška Bočková), Jana Hlaváčová (kreslička Dana vl.jm. Šárka Slabih), Olga Schoberová (prodavačka Eva, Donátova přítelkyn), Vladimír Menšík (Bedřich, Donátův známý), Jiří Menzel (brýlatý mladík), Zdeněk Dítě (majitel auta), Eduard Dubský (vrchní v Selektu), Jan Libíček (vedoucí orchestru Dvořáček), Blažena Slavíčková (Evina bytná), Jaroslav Mareš (opilec Rudýnek), Jan Přeučil (příslušník VB), Vladimír Hrubý (opilec před barem), Zdeněk Týle (starší pán), Miloš Willig (hudebník), Mirko Musil (soused), Miluše Zoubková (sousedova milenka), Ivana Karbanová (dívka v kavárně), Dana Reimová (dívka v kavárně), Eva Jiroušková (Boženka, Bedřichova manželka), Jan Víšek (vrchní ve Vltavě), Zdeněk Braunschläger (opilec se sportkou), Václav Štercl (železničář), Libuše Zátková (dívka v tramvaji), Miroslav Berka (hudebník v Selektu), Pavel Chrastina (hudebník v Selektu), Petr Janda (hudebník v Selektu), Ladislav Klein (hudebník v Selektu), Jan Antonín Pacák (hudebník v Selektu), Dalibor Svašek (hudebník v Selektu), J. Bezkočka (hudebník v Selektu), J. Bartoníček (hudebník v Selektu), Jan Hochman (hudebník v Selektu), Stanislav Kubík (hudebník ve Vltavě), Mader Milan (2) (hudebník ve Vltavě), Jiří Mráz (hudebník ve Vltavě), Ota Rendla (hudebník ve Vltavě), Karel Velebný (hudebník ve Vltavě), V. Šindler (hudebník ve Vltavě), Vl. Vondráček (hudebník ve Vltavě), J. Hanzlík (hudebník ve Vltavě), Náhlovský (hudebník ve Vltavě), I. Coneva (zpěvačka ve Vltavě), Jaromír Otto Karel (muž u klavíru), Pavel Mráček (mladík na skútru), Magda Maděrová (šatnářka), Jan Cmíral (příslušník VB), Vladimír Navrátil (architekt), Jindřich Heidelberg (vrchní ve vinárně), Helena Růžičková (silná dívka), Marcela Sedláčková (šatnářka ve Vltavě), Saša Grossová (osamělá žena), Jana Štěpková (mladá dívka), Jan Diviš (příslušník VBŽ), Vladimír Linka (hudebník), Rudolf Veselý (venkovan), Jitka Šulcová (dívka na skútru), Jan Tureček (vrátný), H. Ťukalová (modelářka) Spol: Vilemína BinterováJiří Kotlář Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 09.12.1966 
 
   Architekt Jiří Donát, svobodný muž středních let, se od většiny svých vrstevníků liší jen plnovousem, kterým, jak se zdá, zakrývá svou skutečnou tvář. Sám se pokládá za průměrného ve své profesi se sklonem ke katastrofám v osobních vztazích. Hezká a povrchní prodavačka Eva se chce proslavit a nijak neskrývá, že od svého milence Donáta čeká podporu a získání protekce. Donát se ač nerad obrátí na ředitelku svého podniku, stárnoucí ráznou a poněkud mužsky působící ženu. Nejprve ji okouzlí rutinním lichocením, aby vzápětí přišel o její veškerou přízeň nešikovnou žádostí o místo manekýnky pro Evu. Milenka je jeho neúspěchem rozladěna a večer mu ujede z kavárny na mimopražský ples s orchestrem, u kterého chce být zpěvačkou. Donát nezůstane sám. Záletný kamarád, který sedí v kavárně s hezkou dívkou, je zaskočen příchodem manželky. Požádá Donáta, aby slečnu vydával za svoji milenku. Architekt pak s Danou, jak se dívka představí, projde několik nočních podniků a nakonec ji pozve do bytu. Dívka je pohledná, chová se přívětivě a povrchní muž ji považuje za prostitutku. Mladou inteligentní a vtipnou ženu, která chtěla jen zažít něco zajímavého a neobvyklého, tak zklame. Když Donát pozná svůj omyl, je pozdě. Dana se s ním chladně rozloučí a jemu zbude jen hořkost z promarněné příležitosti.
   Architect Jiří Donát, a single middle-aged man, is distinguishes from most of his peers, by his beard with which he seems to be hidign his real face. He considers himself an average man professionally, and catastrophe-prone in personal relationships. Pretty and superficial shop assistant Eva wants to become famous and makes no attempt to hide the fact she expects support and connections from her lover Donát. Donát displeased by this, still tries to win over the director of his organization, an aging, energetic and somewhat mannish woman. First he butters her up with routine flattery, only to lose her sympathy entirely with a tactless request for a modelling job for Eva. His lover's mood is spoiled by the news and she run away from a café the same night and goes to a party out of Prague with an orchestra that she wants to join as a singer. But Donát does not remain alone. The wife of a womaniser friend unexpectedly arrives in the café, where her husband is sitting with a pretty girl. The friend asks Donát to act as if the girl was his lover. The architect and the girl, who introduces herself as Dana, visit several nightspots and he finally invites her to his flat. The girl is good-looking and friendly, but the superficial man takes her for a prostitute. The young, intelligent and witty woman, who only wanted to experience something exciting and unusual, is disappointed by that. When Donát realizes his mistake, it is already too late. Dana leaves with a very cold goodbye and he is left with nothing but bitterness over a wasted opportunity.