V šest ráno na letišti  (Six O'Clock at the Airport)
R: Čeněk Duba V: Filmové studio Barrandov/Kinostudija im.M.Gorkogo, 1958 Sk: Hanuš - Träger VV: Ladislav HanušOsip Kolodnyj N: Ota HofmanČeněk DubaLadislav HanušJosef TrägerOta Kramář S: Ota HofmanGeorgij Gulia TS: Čeněk Duba PR: Ilja Gurin AR: Stanislav Strnad K: Jaromír Holpuch DK: Josef Čepelák AK: Stanislav MilotaKamil Kadeřábek Hu: Anatolij Lepin; archivnípíseň Nahr: Orchestr Hlavní správy kinematogra Dir: Grigorij Gamburg T: O. Fadějeva Arch: Luděk Škuta Kost: Polina ŠapošnikovaOndrej Brezovský Ma: Oldřich Mach St: Antonín Zelenka Zv: František Fabián H: Mark Berněs (kapitán letadla), Nikolaj Krjučkov (taxikář), Tomáš Sedláček (Pepíček Dušek), Vladimir Silujanov (Míša Fjodorov), Lilija Judina (letuška), Elza Ležděj (letuška), Jurij Sarancev (mechanik), Vasilij Něščiplenko (pilot), Jana Dítětová (reportérka z televize), Miroslav Homola (kouzelník), Stanislav Fišer (Jirka, Pepíčkův bratr), Izolda Izvickaja (letuška), L. Lobov (letovod), D. Tichomirovova (letuška) Spol: Jaroslav Krška Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 07.03.1958 © Národní filmový archiv 
 
   Pepíček Dušek vítá se svou pionýrskou skupinou na ruzyňském letišti zahraniční delegáty, kteří přes Prahu letí do Moskvy na VI. mezinárodní festival mládeže. Připlete se s cestujícími do letadla. Než se mu podaří vystoupit, letadlo vzlétne a Pepíček přistane v Moskvě. Na letišti si všimne zapomenutého kufříku. Chce ho předat majiteli, ale ocitne se v chumlu sovětských pionýrů a je s nimi odvezen do města. Tady se seznámí s ruským chlapcem Míšou a s jeho pomocí hledá záhadného pana Bláhu, kterému podle jmenovky zavazadlo patří. Kufřík se náhodně otevře a podle jeho obsahu se chlapci domnívají, že Bláha musí být diverzant. Při jeho pronásledování jsou Pepíček a Míša svědky mnohonárodnostního festivalového dění. Po českém chlapci je vyhlášeno pátrání. Podle popisu v rozhlase Pepíčka pozná taxíkář a odveze oba hochy na letiště. Cestou zahlédnou Bláhu, který vystupuje v československém programu jako eskamotér. Záhada jeho kufříku je vyřešena. Pepíček se letadlem TU-104 vrátí domů ještě před příchodem rodičů a bratra.
   At the Ruzyně airport, Pepíček Dušek and his group of young pioneers welcome the foreign delegation travelling through Prague to join the 6th International Youth Festival in Moscow. He mixes with the travellers and gets onto their plane by accident. Before he manages to get off, the plane takes off and Pepíček lands in Moscow. He notices a forgotten suitcase on the airport platform. He wants to return it to the owner but he finds himself in a crowd of Soviet pioneers and is taken to the city with them. There he meets the Russian boy Míša and with his help searches for the mysterious Mr Bláha, who, judging by its label, should be the owner of the suitcase. The suitcase opens by accident and the boys conclude from its contents that Bláha must be a diversionist. Trying to trace him, Pepíček and Míša witness the happenings of the multinational Festival. There is a search for the Czech boy. A taxi-driver recognizes Pepíček from a radio description and drives both boys to the airport. On their way, they notice Bláha performing as a juggler in the Czechoslovak programme. The secret of his suitcase is explained. On a TU-104 plane, Pepíček returns home even before his parents and brother arrive.