13. revír  (13th Police Station,The - KA)
R: Martin Frič V: Československá filmová společnost, 1946 Sk: Reimann Zdeněk M. VV: Jan SinnreichVáclav Dražil N: román Zinková cesta S: Eduard FikerKarel Steklý PR: Jaroslav Mach K: Jan Stallich DK: Václav Huňka AK: Josef Pechar Hu: Julius Kalaš Arch: Štěpán KopeckýFerdinand Fiala Kost: J.M. Gottlieb Ma: Miloslav Koubek St: Jan Kohout Zv: František Šindelář H: Dana Medřická (Františka Brabcová, zvaná Fróny), Jaroslav Marvan (policejní revírní inspektor Čadek), Ella Nollová (hospodská, zvaná matka Klouzanda), Vilém Pfeiffer (MUDr.Karel Chrudimský), Nora Cífková (Hlavsová, snoubenka Chrudimského), Miloš Nedbal (komisař dr.Barák), Jaroslav Šára (čínský podomní obchodník Wang-li), Blanka Waleská (Wang-liova žena), L.H. Struna (kasař Karta), Dvorský Alois [dab] (hlas Kartova otce), Vladimír Řepa (detektiv Draboch), Otto Rubík (detektiv Pobožný), Vladimír Leraus (docent patologie), Vladimír Hlavatý (číšník Jindra), Marie Nademlejnská (prostitutka Marion), Anna Gabrielová (prostitutka), Ludmila Svobodová (prostitutka), Marcela Sedláčková (prostitutka), Bobina Prošková (prostitutka), Hrdličková Marie (2) (prostitutka), Vítězslav Boček (tajný policista), Bolek Prchal (taxikář), Antonín Jirsa (vrátný továrny), Pavel Pásek (detektiv), Václav Trégl (malíř v krčmě), Ota Motyčka (balistický expert - laborant na kl), Růžena Opravilová (ošetřovatelka), Z. Vančurová (noční ošetřovatelka), Zdena Zeithamlová (noční ošetřovatelka), Otomar Krejča (detektiv), Milka Balek-Brodská (hospodyně u Chrudimského), Václav Švec (host v hostinci), Emanuel Kovařík (číšník v restauraci) Fo: 35 mm Ve: česká D: Státní půjčovna filmů Pr: 08.03.1946 © Národní filmový archiv 
 
   Inspektor Čadek z 13. policejního revíru má dohlédnout na propuštěného kasaře Kočku. Domnívá se právem, že Kočka si půjde vyzvednout poslední lup, který se policii nepodařilo najít a že se bude chtít pomstít Kartovi, který ho dostal do vězení. Bývalá Kočkova milá Fróny se v nemocnici beznadějně zamiluje do doktora Chrudimského a rozhodne se začít nový život. Inspektorovi však v pátrání po Kočkovi a Kartovi pomoci nechce. Oba muži zmizeli tu noc, kdy zemřel čínský obchodník Wang-li, který byl později odeslán v zinkové rakvi do vlasti, jak přikazovala jeho víra. Na periferii psi vyhrabou mrtvolu muže. Pitva prokáže, že je to Wang-li. Chrudimského kdosi postřelí a teprve tehdy Fróny promluví. Prozradí Čadkovi tajný úkryt v hospodě u matky Klouzandy, kde se skrývá Wang-liova žena. Byla Kartovou milenkou a když Karta zabil Kočku, společně umístili jeho mrtvolu do zinkové rakve a Wang-liovo tělo zahrabali. Karta nakonec zemře na následky postřelení, které mu způsobil Čadek. Umírá i Fróny, kterou zastřelí ještě před svým zatčením Wang-liová.
   Inspector Čadek from the 13th police station should keep an eye on the released safe-cracker Kočka. He rightly suspects that Kočka will go and pick up his last loot which the police didn't manage to find and that he will want revenge on Karta who helped get him behind bars. At the hospital, Kočka's ex-lover Fróny hopelessly falls for doctor Chrudimský and decides to start a new life. She still refuses to help the inspector in his search for Kočka and Karta. The two men disappeared the night a Chinese trader, Wang-li, died, and then shipped home in a zinc coffin as his faith demanded. Dogs dig up a dead man's body in the suburbs. The autopsy shows that this is the body of Wang-li. Someone shoots Chrudimský and only then does Fróny decide to talk. She reveals a secret hiding place in the pub of "mother" Klouzanda where Wang-li's wife is hiding. She was Karta's lover and when Karta shot Kočka they placed his body into the zinc coffin and buried Wang-li. Čadek finally shoots Karta. Fróny is also killed, shot by Wang-li's widow before she gets arrested.