Schůzka o půl čtvrté...  (Date at Half Past Three,A)
R: Vladimír Brebera V: Studio FAMU, 1957 VV: Lavoslav ReichlJiří Kamarýt N: Karel Cop S: Karel Cop AR: Pavel PospíšilGarik Seko K: Jozef Grussmann AK: Stanislav SzomolányiJiří VolbrachtAlexander Strelinger Hu: Svatopluk Havelka Ma: Karel Holek kom: Karel Höger H: Věra Schubertová (studentka Jana Zvolská), Libuše Havelková (Janina matka), Zdeněk Řehoř (prodavač v potravinách), Alena Karešová (prodavačka v potravinách), Josef Kemr (František), Rudolf Myzet (starší seladon), Jiří Beránek (student Miloš), František Miroslav Doubrava (seladon), Arnošt Faltýnek (vedoucí prodejny zeleniny), Jiří Smutný (muž v rádiovce ?), Zuzana Plášková (Janina spolužačka) Spol: Zeman Bořivoj /režie/ (pedagogické vedení), Novotný Vladimír /kamera/ (pedagogické vedení), Šmída Bohumil /produkce/ (pedagogické vedení), Zelenka Antonín /střih/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů © Národní filmový archiv 
 
   Studentku Janu pozval její spolužák Miloš na první schůzku. Mají se setkat na Malém náměstí v půl čtvrté. Jana je netrpělivá a odchází z domova už ve tři hodiny. Matka, která nemá o ničem tušení, uvěří, že jde dcera ke kamarádce. Požádá Janu, aby koupila cestou kávu. V přízemí domu si Jana svlékne obyčejný svetr, pod kterým má sváteční halenku, přezuje se do nových bot a namaluje si pusu. Na místo setkání nechce však přijít předčasně a proto se prochází po Starém Městě. Odmítne koketování mladého prodavače v obchodu s potravinami i dvoření postaršího seladona. Z nepozornosti se střetne s dřevěnou károu zelináře Františka a způsobí tak nežádoucí srocení lidí. Nakonec musí oběhnout několik ulic, aby přišla volným krokem na místo schůzky, kde už čeká Miloš.
   Student Jana is invited on a first date by her fellow-student Miloš. They are going to meet at half past three at Little Square. Jana is restless and leaves her house already at three o'clock. Her mother, not suspecting anything, believes that her daughter is going to a girlfriend's house. She asks Jana to buy her some coffee on the way back. When she gets to the building's hall Jana takes off her ordinary sweater under which she is wearing a smart blouse, changes into a new pair of shoes and puts on some lipstick. She doesn't want to come too early so she walks around Old Town. She refuses the advances of a young shop-assistant in a grocery and the courting of an older dandy. She bumps into the greengroces František's wooden carriage by accident and causes an unwanted commotion among people. She finally has to run across several streets so as to casually walk over to the meeting-place where Miloš is already waiting.