Půlnoční host  (Midnight Guest)
R: Karel Baroch V: KF Praha, 1947 VV: Miloš Schmiedberger N: Karel Baroch S: Karel Baroch K: Ivan V. Frič Hu: Miloš Smatek St: Jiřina Lukešová kom: Stanislav Kozák H: Vlastimil Brodský (Vlasta) Fo: 35 mm Ve: česká D: Čs.filmová společnost © Národní filmový archiv 
 
   Okno svítí do noci a za ním sedí mladý muž, který si vyrábí z nedopalků novou cigaretu. O půlnoci ho navštíví neviditelný host, který chce půjčit desetikorunu. Mladík mu ji půjčí a host úderem jedné hodiny odejde. Ukáže se, že scénku natáčejí filmaři. Chtějí upozornit na věcnou loterii, jejíž výtěžek má sloužit nové výstavbě hostivařských filmových ateliérů, které zničil požár. Tah loterie proběhne 20. června 1947.
   A light is lit at a window and a young man is seen making a new cigarette out of old butts. An invisible guest arrives at midnight asking to borrow ten crowns. The young man lends him the note and the guest leaves on the stroke of one. This is a scene being made by filmmakers. They are advertising the lottery whose proceedings are to go towards the construction of the Hostivař film studios which were destroyed by a fire. The lottery was to be drawn on 20th June 1947.