Polibek ze stadionu  (Kiss at the Stadium,A - KA)
R: Martin Frič V: Československý státní film, 1947 Sk: Frič - Reimann VV: Eduard Šimáček N: Martin FričFrantišek VlčekFrank Wenig S: Martin FričFrantišek VlčekFrank Wenig PR: Vladimír Hladký K: Jan Roth DK: Vladimír Novotný AK: Josef Pechar Hu: Eman FialaJiří Fiala; archivní Nahr: FISYO Dir: Milivoj Uzelac Arch: Štěpán Kopecký Ma: Ladislav Bacílek St: Jan Kohout Zv: Miloslav Hůrka H: Zdeněk Dítě (zubař MUDr.Jan Vaněček), Jana Dítětová (prodavačka Věra Fabiánová), Svatopluk Beneš (kavárník Oldřich Janota), Eman Fiala (účetní Malík), Irena Bernátová (Lída Jonášová, Vaněčkova snoubenka), Marie Grossová (Ema, Lídina matka), Oldřich Dědek (obchodvedoucí Kubiš), Laufer Josef (reportér) (reportér), Otakar Procházka (reportér), Štefan Mašlonka (reportér), Jára Kohout (pacient u zubaře), Milada Spálená (prodavačka Květa), Ella Nollová (bytná Oldřicha Janoty), Bohuš Hradil (policejní komisař), Taťána Vavřincová (zdravotní sestra u zubaře), Jindřich Heidelberg (pacient u zubaře), Miroslav Horníček (pikolík), Antonín Jirsa (stěhovák), Josef Steigl (revizor), Ladislav Sedláček (vrchní), Jiří Pravda Fo: 35 mm Ve: česká D: Státní půjčovna filmů Pr: 06.02.1948 © Národní filmový archiv 
 
   Vítězství Rakouska nad Švédskem na Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze roku 1947 dopomohlo Československu k získání titulu mistrů světa. Po zápase jásot diváků na stadionu nezná mezí a tak se stane, že zubaře Jana Vaněčka z radosti políbí neznámá dívka. Polibek zachytí filmová kamera a v kině jej pak spatří ve filmovém žurnálu Vaněčkova snoubenka Lída. Velmi se rozhněvá a již nechce Vaněčka vidět. Vaněček proto požádá přítele Oldřicha o pomoc při usmíření s Lídou. Sám hledá dívku ze stadionu, aby mu před Lídou dosvědčila nevinu. Po mnoha nezdarech zjistí, že dívka se jmenuje Věra a je prodavačkou v obchodním domě. Věra bez váhání souhlasí, že se s Lídou setká. Oldřich schůzku opakovaně sjedná, ale z nejrůznějších důvodů k ní nikdy nedojde. Vaněček se proto stále znovu setkává jenom s Věrou, až se oba do sebe zamilují. A protože se mezitím Lída a Oldřich také sblížili, končí celá aféra s polibkem šťastně.
   Austria's win over Sweden at the world ice-hockey championships in Prague in 1947 helps Czechoslovakia win the title of World Champion. After the final match, the spectators break out in huge cheers and the dentist Jan Vaněček finds himself kissed by a strange thrilled girl. The kiss is captured on film and Vaněček's fiancée Lída sees it during a film newsreel screening. She is furious with him and no longer wants to see him. Thus Vaněček asks his friend Oldřich for help in getting back with Lída. He himself starts looking for the girl from the stadium in order to prove his innocence to Lída. After various failures he discovers that the girl's name is Věra and that she is a shop assistant in a department store. Věra immediately agrees to meet up with Lída. Oldřich sets up the meeting on several occasions but, for various reasons, it never takes place. So Vaněček continues to meet Věra on his own and they fall in love. And since Lída and Oldřich have meanwhile got to know each other better, the whole affair ends happily with a kiss.