Malí medvědáři  (Young Bear-Leaders - KA)
R: Jindřich PušJiří Jungwirth V: Filmové studio Barrandov, 1957 Sk: Hanuš - Träger VV: Ladislav Terš N: Vladimír ŠustrJindřich Puš S: Zdeněk BorovecVladimír Šustr TS: Zdeněk BorovecJindřich Puš AR: Věra VláčilováStanislav Strnad K: Václav HanušJaromír Holpuch AK: Kamil KadeřábekStanislav Milota Hu: Alexej Fried; archivní Nahr: FISYO Dir: Štěpán Koníček Arch: Černý Karel (architekt) Kost: Aša MatějovskáMarie RubášováHelena Vondrušková Ma: Josef Mann St: Jiřina Lukešová Zv: Jiří Lenoch Op: Bohumil KrinertLuong Van Tich H: Gustav Heverle (ošetřovatel v ZOO Kaláb), Dana Medřická (zaměstnankyně v ZOO Burešová), Bohuš Záhorský (zvěrolékař), Vojtěch Rosenberg (Pepík, syn Burešové), Jiří Kříž (Vojta, Pepíkův kamarád), Václav Postránecký (Zdeněk, syn Burešové, Pepíkův brat), Vladimír Bejval (Franta, Kalábův syn), Cran Thi Hien (Zue), Bedřich Bozděch (penzista), Vladimír Brabec (vychovatel dětského domova), Lubomír Bryg (kuchař), Dvořák Vladimír (herec) (návštěvník ZOO, přísný otec holčič), Vladimír Hrubý (zaměstnanec u opic), Fanda Mrázek (rybář), Josef Král (ošetřovatel v ZOO), Blažena Slavíčková (matka v ZOO), Luba Skořepová (matka s kočárkem), Vietnamské děti z DD v ChrastavěLudmila KrajíčkováZ. Opršalová Spol: zaměstnanci Zoolog.zahr. Praha Fo: 35 mm Ve: česká D: Ústřední půjčovna filmů Pr: 25.08.1957 © Národní filmový archiv 
 
   Malý Pepík Bureš vyrůstá v zoologické zahradě, kde jeho matka pracuje jako ošetřovatelka. Pepík si oblíbil medvídka Brumlu a spolu se starším bratrem Zdeňkem a kamarádem Vojtou pomáhají ošetřovateli medvědů, panu Kalábovi. Do zoo přijíždí na návštěvu skupina vietnamských dětí a přiváží darem slůně. Na oplátku si mají odvézt Brumlu. Pepík se nechce s Brumlou rozloučit a rozhodne se, že medvídě schová. Uteče s ním ze zoo, ale Brumla působí nejrůznější škody a Pepíkovi stále utíká. Nakonec Pepík sám uzná, že jeho rozhodnutí nebylo šťastné a spolu s Brumlou se vrátí. Na slavnosti, uspořádané pro vietnamské děti, sám Brumlu předá holčičce Zue. Slůně, které vietnamské děti přivezly, je pojmenováno po Pepíkovi a Pepík tak získá nového kamaráda.
   Young Pepík Bureš is growing up in the zoo where his mother works as an attendant. Pepík grows fond of the bear known as Brumla and, together with his elder brother Zdeněk and friend Vojta, they offer to help the bear-keeper Kaláb with his work. One day a group of Vietnamese children visit the zoo and bring with them a gift - a baby elephant. In return, they are to take Brumla back with them. Pepík cannot part with the little bear and decides to hide it. He flees the zoo taking Brumla with him, however, the little bear gets up to all sorts of trouble and keeps running away from Pepík. In the end the boy realizes that this was not a good idea and he brings Brumla back. At the party organized for the Vietnamese children he, himself, hands over Brumla to the little girl Zue. The little elephant brought over by the Vietnamese children is named after Pepík who now has a new friend.