Linka 515-42  (Extension 515-42)
R: Otakar Fuka V: Studio FAMU, 1958 VV: Eva DrbohlavováMiroslava Jasná N: Otakar Fuka S: Otakar Fuka K: Karel Kopecký Hu: Jiří TichotaJiří Štíbr H: Helena Loubalová (Mikešová), Jiří Štíbr (student Jirka), Marie Marešová (Jirkova matka), Gustav Nezval (Jirkův otec) Spol: Petr KudelaPavel PospíšilMilan DudaJiří KamarýtMakovec Miloš /režie/ (pedagogické vedení), Novotný Vladimír /kamera/ (pedagogické vedení), Šmída Bohumil /produkce/ (pedagogické vedení), Dobřichovský Josef /střih/ (pedagogické vedení) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Student se zamiluje do mladé ženy, kterou vídá v okně protějšího domu. Volá jí telefonem a přednáší jí básně. Žena, která je na zamilovaného muže zvědavá, ho jednou večer pozve k sobě. Chlapec opustí učení a s květinou jde na návštěvu. Když však žena otevře dveře, chlapec ztratí odvahu a zmůže se jen na chabou výmluvu, že zastupuje svého kamaráda. Pak raději uteče.
   A student has fallen in love with a young woman whom he sees at the window of the house opposite. He rings her up and recites poetry to her. The woman, who is curious to know more about the besotted man, invites him to visit her one evening. The boy abandons his studies and goes over to her house bearing flowers. When the woman opens the door, however, the boy loses his courage and all he can do is use the weak excuse that he is standing in for his friend. Then he runs away.