Vdovička spadlá s nebe  (Widow from the Sky)
R: Vladimír Slavínský V: Elekta, 1937 VV: Karel Šilhánek N: Ferry Mandaus S: Vladimír SlavínskýKarel Melíšek AR: Rudolf Stahl K: Jan Roth Hu: Josef Stelibský; archivní – Josef Stelibský: píseň Snad se zas sejdeme T: Karel Melíšek Zp: Oldřich Kovář Arch: Jan Zázvorka St: Marie Bourová Zv: Jaroslav Čechura NT: Lorenc H: Věra Ferbasová (úřednice Anči Bártová), Běla Tringlerová (Božka, přítelkyně Anči), Ella Nollová (Marková, Ančina bytná), Theodor Pištěk (továrník Jan Severýn), Antonie Nedošinská (Mařenka, Severýnova žena), Strnad Stanislav (herec) (letec Mirko Severýn), Aša Vašátková (zpěvačka Lu de Mila vl.jm.Ludmila), Karel Veverka (ředitel likvidujícího závodu F.Ron), Alois Peterka (bratr Jana Severýna), Lída Jírů (Indka), Marie Přikrylová (teta), Jiří Vondrovič (bratranec Ota), Oldřich Kovář (zpěvák Rudla, bratranec), Jaroslav Hladík (příbuzný továrníka Severýna), Anna Gabrielová (příbuzná továrníka Severýna), Pavla Stolzová (příbuzná továrníka Severýna), Fanča Foltová (příbuzná továrníka Severýna), Lída Sudová (příbuzná továrníka Severýna), Božena Stehlíčková (příbuzná továrníka Severýna), Karel Postranecký (lékař MUDr.Procházka), Vladimír Smíchovský (průvodčí ve vlaku), Ada Karlovský (sluha u Severýnů František), Antonín Volný (listonoš) Fo: 35 mm Ve: česká D: Elekta Pr: 22.10.1937 © Národní filmový archiv 
 
   Anči Bártová přijde o místo v exportní firmě a odjíždí na venkov, kde má pečovat o děti v rodině továrníka. Ve vlaku se seznámí se zpěvačkou Lu de Mila z Paříže, která jede k rodičům svého muže Mirka Severýna. Je vdovou, její muž zahynul při letecké havárii. Mirkovi rodiče byli zdrceni zprávou o synově smrti. Aby se utěšili, pozvali k sobě synovu manželku. Rozmarná Lu Mirkovy rodiče nezná a nechce se jí trávit život na českém venkově. Po setkání s Anči se rychle rozhodne: k Mirkovým rodičům pojede místo ní Anči. Anči nesouhlasí, ale temperamentní Lu zamění jejich doklady a zmizí. Anči chce Mirkovým rodičům říci pravdu, ale její přiznání vždy zhatí nepředvídaná okolnost. A tak zůstává se Severýnovými až do chvíle, kdy se objeví Mirko, který havárii zázrakem přežil. Mirko zpočátku pokládá Anči za podvodnici, ale když mu dívka vše vysvětlí, zamiluje se do ní. Chce požádat Lu o rozvod, ta mu však oznámí, že jejich sňatek je neplatný, neboť její první muž, kterého rovněž pokládala za mrtvého, žije. Anči a Mirko mohou odjet do Paříže, kde chtějí mít svatbu.
   Anči Bártová loses her job in an export company and goes into the country to look after the children in an industrialist's family. On the train she meets a singer from Paris, Lu de Mila, who is going to see the parents of her late husband Mirko Severýn who died in an aircrash. Mirko's parents were crushed by news of their son's death and, seeking comfort, had invited Lu de Mila to visit them. Lu does not know Mirko's parents and is bored by the prospect of spending time in the Czech provinces. After meeting Anči she quickly decides that Anči will visit Mirko's parents instead of her. Anči does not agree but Lu de Mila gives her her own papers and disappears. Anči wants to tell Mirko's parents the truth but something unexpected always intervenes. And so she ends up staying until Mirko turns up. He had miraculously survived the aircrash. He initially takes a dim view of Anči, suspecting her to be an unscrupulous fraud, but when she explains everything to him he falls in love with her. He asks Lu de Mila for a divorce, and she tells him their marriage turns out to have been invalid anyway because her first husband, who she thought was dead, also happens to still be alive. Anči and Mirko are then free to travel to Paris for their wedding.