Uličnice  (Minx)
R: Vladimír Slavínský V: Slavia-film, 1936 VV: J.A. Holman N: opereta Uličnice, Karel TobisVáclav Mírovský: opereta Uličnice S: Vladimír SlavínskýOtakar Vávra K: Otto HellerFerdinand Pečenka Hu: Jára Beneš; archivní – Jára Beneš: píseň Tvé oči jsou modré jak chrpy, Jára Beneš: píseň Já mám devět kanárů, Jára Beneš: píseň Já zvedám víno ruměné na krásu hezkých dam, Jára Beneš: píseň Slabá dívka - silný muž!, Jára Beneš: píseň S tebou tančím nejradši, Jára Beneš: píseň Láska je ten krásný ostrov neznámý, Jára Beneš: píseň To ti dám pí pí pí pí písemně Nahr: Orchestr F.O.K. T: Karel TobisVáclav ŠpilarVáclav Mírovský Zp: František Krištof-VeselýVěra FerbasováJára KohoutTino MuffJiří DohnalLadislav Pešek Arch: Štěpán Kopecký St: Jan Kohout Zv: Josef Zora H: Věra Ferbasová (Věra Janáková), František Šašek (továrník Josef Janák, Věřin otec), František Krištof-Veselý (Bobík Dudlovský), Jindřich Plachta (továrník Filip Vydra), Zdeňka Baldová (Ela, Vydrova žena), Helena Bušová (Bessy, dcera Vydrových), Ladislav Pešek (tajemník Petr Holub, um.jm. Leonar), Světla Svozilová (Vlastička, sekretářka továrníka Vy), Jiří Dohnal (letec Jiří Málek, Vydrův synovec), Oldřich Nový (hrabě Antonio Moretti alias Josef), Jára Kohout (kominík a policejní radní městské), Čeněk Šlégl (Alexander Michajlovič), Růžena Šlemrová (vychovatelka Věry Janákové alias K), Jaroslav Bráška (přítel továrníka Vydry), Antonín Vaverka (host na zásnubní hostině), Jaroslav Hladík (host na zásnubní hostině), František Černý (obecní strážník), Fanča Foltová (chovanka penzionátu Mírovská), Lída Matoušková (Milada, kamarádka Mírovské), Alois Peterka (ředitel hotelu), Pavla Stolzová (ředitelka penzionátu), Karel Postranecký (vrchní v hotelu), Václav Mlčkovský (vrátný v hotelu), Stanislav Neumann (strážník), Jiří Hron (sluha), Jan Richter (vězeň), Václav Menger (vězeň), Emanuel Hříbal (vězeň), Jan W. Speerger (četnický strážmistr) Fo: 35 mm Ve: česká D: Slavia-film Pr: 23.10.1936 © Národní filmový archiv 
 
   Věra, dcera továrníka Janáka, je zamilovaná do letce Jiřího Málka. Uteče z penzionátu a jede za ním do Karlových Varů. V hotelu se náhodou dozví, že Jiřího strýc čeká na příjezd třináctileté dívky, kterou chce vychovat jako budoucí ženu pro Jiřího. Věra se ihned rozhodne vydávat se za očekávaného sirotka. Skutečného sirotka se zbaví jedním telefonátem do sirotčince. Rodina továrníka Vydry chystá vyhlásit zasnoubení své dcery Bessy s hrabětem Morettim, který je ve skutečnosti sňatkovým podvodníkem. Bessy ho však za manžela nechce. Vydrovi najmou Bobíka Dudlovského, aby Bessy přesvědčil o výhodách sňatku s hrabětem. Místo toho se oba mladí lidé do sebe zamilují. Věře se podaří získat náklonnost Jiřího a celé rodiny. Když její skutečný otec zjistí, že zmizela, vypíše odměnu. Komisař brzy Věru najde a odhalí i podvodného hraběte. Věře se podaří zmařit útěk Bessy s Bobíkem, omylem obžalovaným z krádeže auta. Na komisařství se vše vysvětlí a oba mladé páry oznámí své zasnuby.
   Věra, daughter of the industrialist Janák, is in love with the airman Jiří Málek. She runs away from her boarding school and goes looking for him in Karlovy Vary. In a hotel she happens to learn that Jiří's uncle is waiting for the arrival of the thirteen - year old girl, whom he will bring up to be Jiří's future wife. Věra immediately decides to pose as the expected orphan, and telephones the orphanage to prevent the real orphan from coming. The family of the industrialist Vydra is preparing to announce the engagement of their daughter Bessy with count Moretti. The count is in fact a fraud, and Bessy does not want him. The Vydra family hires Bobík Dudlovský to persuade Bessy of the advantages of life with a count. But instead the two youngsters fall head over heels in love with each other. Věra manages to win over Jiří and the whole family. When her father finds out she has gone missing he offers a reward. A police inspector soon finds Věra and exposes the fraudulent count. Věra manages to thwart Bessy's planned escape with Bobík, who has been wrongly accused of stealing a car. Everything is explained at the police station and the two young couples announce their engagement.