Tři vejce do skla  (Three Boiled Eggs)
R: Martin Frič V: Ufa, 1937 VV: Procházka Antonín (výroba) N: Jan Gerstel S: Václav Wasserman AR: Eduard Šimáček K: Ferdinand Pečenka Hu: Eman Fiala; archivní – Eman Fiala: píseň Já neříkám tak ani tak, píseň Oči černé, Eman Fiala: píseň Pozvala mě jedna kněžna do kiosku Nahr: Orchestr F.O.K. T: Jaroslav Mottl Zp: Vlasta Burian Arch: Štěpán Kopecký St: Gina Hašler Zv: Josef Zora H: Vlasta Burian (detektiv Vincenc Babočka), Vlasta Burian (kníže Nariškin), Vlasta Burian (mezinárodní dobrodruh Leon Weber), Rudolf Kadlec (mahárádža z Yohiru), Karel Dostal (mahárádžův sekretář), Helena Bušová (mahárádžova sekretářka Sandra Koto), Antonín Novotný (van Houden), Bohuš Záhorský (Alois, Weberův komplic), Míla Reymonová (Jiřina, Weberova milenka), Theodor Pištěk (policejní komisař), Jaroslav Marvan (lékař), Čeněk Šlégl (učitel zpěvu), Jan W. Speerger (tajný), Josef Steigl (ospalý cestující ve vlaku), Václav Mlčkovský (revizor ve vlaku), Miloš Šubrt (drožkář), Václav Menger (portýr v hotelu), Vladimír Štros (recepční), Karel Jičínský (ředitel hotelu), Emanuel Kovařík (detektiv), Julius Lébl (detektiv), Julius Baťha (detektiv), Václav Piskáček (detektiv), Jindřich Fiala (zloděj), Karel Veverka (komorník u mahárádži), Frank Rose-Růžička (stráž maharadži), Vladimír Pospíšil-Born (obchodník s klenoty), Jaroslav Bráška (obchodník s klenoty), Ada Karlovský (obchodník s klenoty), Jiří Hojer (Nick Carter), Josef Zora (Lecocq) Fo: 35 mm Ve: česká D: Ufa Pr: 24.09.1937 © Národní filmový archiv 
 
   Vincenc Babočka je bezvýznamným zaměstnancem na policejní stanici. V soukromí si hraje na detektiva, neboť má pocit, že jeho schopnosti nejsou dostatečně využity. Na dovolené v Karlových Varech však dojde k záměně a Babočka je považován za stíhaného dobrodruha Leona Webera. Muž okamžitě vycítí možnost konečně na sebe upozornit a setrvá v přestrojení, aby odhalil Weberovy komplice, kteří se chystají ukrást diamanty mahárádži z Yohiru. S mahárádžou se Babočka seznámí podle Weberova plánu v přestrojení za knížete Nariškina. Celá situace se však zkomplikuje, když se v Karlových Varech objeví skutečný Weber. Pro jeho podobu s Babočkou ani komplicové nemají docela jasno, kdo je vlastně jejich šéf. Babočkovi se nakonec podaří zjistit, že ani mahárádža není tím, za koho se vydává, a dostane všechny podvodníky do jednoho letadla. Se zachráněnými diamanty pak vyskočí padákem a zavolá policii, která si povedené pasažéry už jen vyzvedne na letišti.
   Vincenc Babočka is an unimportant employee at a police station. In his spare time he plays at being a detective because he feels his talents are not sufficiently exercised. On holiday in Karlovy Vary there is a case of mistaken identity and Babočka is taken to be Leon Weber, an international adventurer wanted by the police. He makes the most of his chance in the limelight and he remains in disguise so that he can expose Weber's accomplices who are plotting to steal the Maharajah of Yohir's diamonds. Babočka gets acquainted with the maharajah according to Weber's plan disguised as prince Nariškin. The situation is complicated by the arrival in Karlovy Vary of Weber himself. Babočka's disguise is so good that the accomplices are not even sure who their boss really is. Babočka then discovers that the maharajah is not who he claims to be. Babočka manages to get all the swindlers onto an aeroplane together and then he parachutes out with the stolen diamonds. He calls the police who wait at the airport to pick up the crooks.