Tři kroky od těla  (Three Steps from the Body)
R: Svatopluk Innemann V: Meissner, 1934 VV: František Jerhot N: Josef Skružný S: Josef SkružnýElmar Klos AR: Rudolf Stahl K: Otto Heller Hu: Jára Beneš; archivní – Jára Beneš: píseň Vaše oči v srdci mám, Jára Beneš: píseň Námořnická píseň T: Karel TobisJaroslav Mottl Zp: Karel LamačTruda GrosslichtováJára Kohout Arch: Guido LagusRudolf Wels St: Ervín Drexler Zv: Josef Zora H: Karel Lamač (Tommy Fikejs), Truda Grosslichtová (Aluška Králová, Tommyho sestřenice), Věra Skalská (Berta Králová, Aluščina teta), František Paul (Ferda Říha), Antonín Holzinger (notář a posléze bohatý strýček), Jaroslav Marvan (předseda spolku věřitelů), Čeněk Šlégl (flamendr a posléze uprchlý trestan), Přemysl Pražský (policejní komisař Monier), Jára Kohout (námořník v krčmě), Jan W. Speerger (francouzský strážník), Kamila Rosenkranzová (bytná Pelikánová), Karel Postranecký (vrátný v hotelu), Jung (muž se "systémem" v herně), Josef Kotalík (hotelový detektiv Burton), Elsa Vetešníková (děvče v krčmě), Robert Ford (hráč), F.X. Mlejnek (věřitel), Antonín Jirsa (věřitel), František Jerhot (věřitel), Ladislav Hemmer (host v baru), Josef Zezulka (policejní fotograf), Bobina Prošková (komorná), Irena Ardenová (návštěvnice herny), Eduard Ševčík (návštěvník herny), Josef Cikán (návštěvník herny), Julius Baťha (návštěvník herny), Emil Dlesk (apač), Jindřich Fiala (manžel Berty Králové), Růžena Pokorná (návštěvnice krčmy), Karel Kahlenbacher (návštěvník krčmy) Fo: 35 mm Ve: česká D: Meissner Pr: 24.08.1934 © Národní filmový archiv 
 
   Věční studenti Tommy Fikejs a Ferda Říha jsou na mizině. Jejich nadějí zůstává Tommyho strýc, milionář a automobilový magnát, žijící v cizině. Ten však na žádosti o podporu neodpovídá. V den, kdy "bída" obou mladíků dostoupí vrcholu, přináší notář zprávu o strýčkově smrti a závěť. Tommy má naději získat velké dědictví v případě, že se ožení se svou sestřenicí Aluškou. Pokud však on nebo Aluška sňatek odmítnou, připadá dědictví druhému z nich. Snoubenci se mají poprvé setkat v Cannes. Aluška přijíždí s tetou, dámou v nejlepších letech, která si po smrti manžela drží všechny muže od těla. Aluška i Tommy se nezávisle na sobě rozhodnou odradit svůj protějšek odpudivým vzhledem a chováním. Když se ale náhodně setkají bez přestrojení na pláži, zamilují se do sebe a svatba je na spadnutí. Bohužel bez očekávaného dědictví. Z notáře se vyklube sám bohatý strýc, který se chtěl na účet otravných příbuzných pobavit. Jako svatební dar jim daruje dětská autíčka.
   Eternal students Tommy Fikejs and Ferda Říha are flat broke. Their only hope is Tommy's uncle, a millionaire and automobile magnate who lives abroad - but he does not reply to their requests for help. On the day of most abject poverty a notary brings word of their uncle's death and brings the will. Tommy will inherit a great fortune if he marries his cousin Aluška. But if he or Aluška refuses to marry only of them will get the inheritance. They are to meet for the first time in Cannes. Aluška arrives with her aunt, a woman in the best years, who has been fighting men off since her late husband's death. Aluška and Tommy both separately decide to put the other off with their unattractive appearance and conduct, but when they chance to meet on the beach they fall for each other straight away and marriage is in the air. But there will be no inheritance: the notary turns out to have been the rich uncle himself who just wanted to have a laugh at his relatives' expense. As a wedding present he gives them toy cars.