Tisíc za jednu noc [německá verze]  (Thousand for One Night [German version])
R: Max Mack V: Avanti/Wolframfilm, 1932 N: fraška Stöpsel, Ernst Bach: fraška Stöpsel S: Herbert JuttkeJacques CompaneezCharlie Roellinghoff K: Walter Robert Lach Hu: Otto StránskýWilly Schmidt-Gentner; archivní – Otto Stránskýpíseň T: Otto StránskýRichard Rillo Zp: Kardosch-Sänger Arch: Otto Zander St: Harold S. Neuberg Zv: Alexander Dembo H: Jakob Tiedtke (továrník Jakob Lauff), Claire Rommer (Erika, Lauffova dcera), Johanna Terwin-Moissi (Adele, Lauffova žena), Harald Paulsen (jazzový hudebník Frank Wellner), Trude Berliner (zpěvačka a tanečnice Ossy Walden), Eugen Jensen (Haberland, Lauffův přítel), Willy Stettner (Peter Stengel, Lauffův synovec), F.W. Schröder-SchromAlfred GeraschAlexander Murski Fo: 35 mm Ve: německá D: Wolframfilm Pr: 10.01.1933 © Národní filmový archiv 
 
   Pan Habr a pan Nožička s dcerou Evou odjíždějí do Mariánských Lázní. Habr má přivést k rozumu synovce Járu, který zde utrácí peníze se zpěvačkou Ossi. Nožička si chce v Mariánských Lázních užít, ale na příkaz své energické manželky má nenápadně Evu seznámit s velkostatkářem Roudenským, kterého jí matka vybrala za manžela. Všechno se však vyvíjí zcela jinak. Eva se zamiluje do zpěváka Franka. Nožička prožije s Ossi milostnou romanci, ale zaplete se mu do ní nepravý Ossin manžel, šofér Karel, vydávající se za Roudenského. Aby se vyhnul skandálu, zaplatí mu Nožička raději 500 Kč. Komplikace však neberou konce a vrcholí příjezdem Nožičkovy manželky Matyldy. Všichni se pak scházejí u jednoho stolu, kde se Frank i Jára představí Matyldě jako Roudenští. Matylda zkoumá, jak jsou tito Roudenští příbuzní, a Nožička musí zaplatit Karlovi dalších 500 Kč, aby jeho dobrodružství zůstalo utajeno před paní Matyldou.
   Mr Habr goes to Mariánské Lázně with Mr Nožička and his daughter Eva. Habr is hoping to bring his son Jára to his senses, since he is frittering away his money with a singer called Ossi. Nožička wants to have fun in the spa town but his energetic wife has ordered him to tactfully get Eva acquainted with the large landowner Roudenský, whom she has selected to be her daughter's husband. But everything goes differently to what was expected. Eva falls for the singer Frank. Nožička has an affair with Ossi but gets mixed up with Ossi's false husbend Roudenský's chauffeur, the fraudster Karel who is posing as Roudenský. To avoid scandal Nožička pays him 500 crowns. But the complications, far from being resolved, culminate with the arrival of Nožička's wife Matylda. Everybody gathers around one table. Frank and Jára both introduce themselves to Matylda as Roudenskýs. Matylda checks to see if these Roudenskýs are related. Nožička has to pay Karel another 500 crowns so that his wife does not find out about his affair.