Štvaní lidé (Zatykač Z - 48) [německá verze]  (Hunted People [German version])
R: Friedrich Feher V: Emco-Film/Panfilm, 1932 N: román Schwarze Mann,Der S: Friedrich FeherHeinrich Fraenkel K: Ewald Daub Hu: Friedrich FeherWalter Ulfig; archivnípíseň Zp: Joseph Schmidt H: Eugen Klöpfer (Vincenz Olivier), Jan Feher-Weiss (Vincenzův synek Boubou), Friedrich Ettel (starosta), Emilia Unda (starostova žena), Camilla Spira (Vincenzova nevěsta, dcera starosto), Wladimir Sokoloff (vetešník), Hugo Fischer-Köppe (vyvolávač), Fritz Odemar (policejní velitel), Magda Sonja (dáma bez spodní části těla), Ferdinand Hart (žena s plnovousem), Friedrich Wilhelm Kaiser (dozorce ve vězení), Gustav PüttjerPaul Rehkopf Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Truhlář Vincent, jenž má z prvního manželství osmiletého synka, se po letech rozhodne znovu oženit. V den svatby však vyjde najevo, že muž před lety uprchl z doživotního žaláře. Vražda, kterou měl údajně spáchat, může být promlčena až po dvaceti letech. Ve Vincentově případě chybí do této lhůty pouhé hodiny. Truhlář se dá s hochem na útěk, aby se po tu dobu někde skryl. Ačkoli si oholí plnovous a chlapce převleče do dívčích šatů, je mu policie stále na stopě. V zábavním parku dvojice doufá, že zmizí v davu, ale někdo unáhleně vystřelí a vznikne panika. Uprchlíky ukryje majitelka divadelní boudy ve svém obytném voze. Tam policie truhláře a jeho synka dostihne. Majitelka vozu je však Vincentova bývalá milenka, která se ve skutečnosti dopustila zločinu, za nějž byl truhlář odsouzen. Žena se pod tíhou okolností přizná a Vincent se může s chlapcem vrátit domů.
   Cabinet-maker Vincenc, who has an eight-year-old son from his first wife, has decided after many years to get married again. On the wedding day it comes to light, however, that he is an escaped convict, sentenced to life for a murder he allegedly committed. The crime is pardonable twenty years after the event according to the statute of limitations; and in Vincenc's case that time is only a few hours away. The cabinet-maker flees with his son to hide until his conviction expires. He shaves off his beard and dresses his son up as a girl but the police remain nevertheless hard on his trail. They enter an amusement park hoping to get lost in the crowd, but a shot is suddenly fired and panic breaks out. The owner of a theatre booth shelters them in her caravan. But the police track them down. The owner of the caravan turns out to be Vincenc's former lover, and it was she who committed the crime Vincenc was imprisoned for. The woman is moved to confess, and Vincenc and his son are able to return home.