Srdce v celofánu  (Heart in Cellophane)
R: Jan Sviták V: Praha-Film (J.Valenta), 1939 VV: František Jerhot N: román S: František KocourekPřemysl PražskýSaša Razov AR: Josef Zezulka K: Jaroslav Tuzar Hu: Josef Houštecký; archivní – Josef Houštecký: píseň Žena je vtělený hřích, Josef Houštecký: píseň Nejdřív motor zapneš Nahr: Orchestr F.O.K. T: Jiří ČervenýSaša Razov Zp: R.A. DvorskýDohnal Jiří [dab] Arch: Bohumil Heš St: Marie Bourová Zv: Emanuel Formánek NT: Lorenc H: Zita Kabátová (tanečnice Nina), Jiří Plachý (ředitel banky Jan Kádner), Jaroslav Marvan (přednosta záložny a starosta Herod), Josef Gruss (Vláďa, Herodesův syn), Marie Glázrová (Marta, Vláďova sestra), Jiří Dohnal (řidič u Kádnera Jaroslav Pokorný), František Paul (tulák), František Kreuzmann (holič a radní Václav Škareda), Otylie Beníšková (hospodyně Baruška Bártová), František Černý (hostinský), Jarmila Beránková (Jiřina, dcera hostinského), Jára Kohout (radní Kožený), Anna Letenská (manželka radního Koženého), R.A. Dvorský (zpěvák v operetě), Ota Motyčka (radní), František Lašek (radní), Alois Dvorský (radní), Jiří Fiala (dirigent), Marie Holanová (garderobiérka), Jiří Schreinzer (návštěvník revuálního divadla), Ada Karlovský (návštěvník revuálního divadla), Josef Oliak (návštěvník revuálního divadla), Marie Hodrová (návštěvnice revuálního divadla), Antonín Frič (strážmistr), Karel Postranecký (strážník), Václav Mlčkovský (klenotník), Jindřich Fiala (venkovan), Karel Beran (venkovan), František Kovářík (chalupník), Nora Cífková (návštěvnice dobročinné slavnosti), Milka Balek-Brodská (návštěvnice dobročinné slavnosti), Filip Balek-Brodský (návštěvník dobročinné slavnosti), Vlasta Petrovičová (návštěvnice dobročinné slavnosti), Josef Cikán (návštěvník dobročinné slavnosti), Slávka Rosenbergová (návštěvnice dobročinné slavnosti), Rudolf Macharovský (tanečník), Václav Švec (venkovan), Roden Karel (1) (lékař) Chor: Rudolf Macharovský Tan: Taneční skupina R.MacharovskéhoViktor Malcev Fo: 35 mm Ve: česká D: Dafa Pr: 05.01.1940 © Národní filmový archiv 
 
   Jan Kádner, zklamaný ve své lásce k tanečnici Nině, se usadí v malém městečku. Je bohatý a rád pomáhá potřebným. Zneužívat se však nenechá, a tak se proti němu záhy část městečka postaví. Jan se zamiluje do starostovy dcery Marty, která jeho lásku opětuje. Starosta o jejich sňatku nechce ani slyšet. Je proti každému, kdo pochází z města, neboť hříšné město ho připravilo o syna Vláďu. Jan náhodou zjistí, že Vláďa se stal obětí Niny. Pokouší se ho před ní zachránit, ale Nina se Vládi nechce vzdát a přiměje ho dokonce, aby ukradl z otcovy pokladny peníze. Při krádeži je Vláďa vyrušen Janem. Podaří se mu však i s penězi uprchnout. Jan, aby zabránil skandálu, dává do pokladny vlastní peníze. Při tomto činu je spatřen a obviněn z krádeže. Vláďa však mezitím pozná Nininu vypočítavou povahu, vrací se domů a dosvědčuje Janovi nevinu. Starosta pochopí, že Jan zachránil čest rodiny, a dále už nebrání dceřině lásce.
   The banker Jan Kádner, disappointed in his love for the dancer Nina, settles down in a small town. He is very well-off and likes to help the needy. But he does not allow his generosity to be abused, and this causes some of the townsfolk to conceive a dislike for him. Jan falls in love with the mayor's daughter Marta, who requites his feelings. But the mayor is dead set against their relationship - he is against anybody from the city, because it was the sinful city that took his son Vláďa from him. Jan happens to find out that Vláďa has fallen victim to Nina. He tries to rescue him from her clutches but she resists, even inducing Vláďa to steal money from his father's coffer. Jan catches Vláďa in the act of stealing, but Vláďa manages to get away with the money. To prevent a scandal, Jan puts his own money into the mayor's coffer. He is seen doing this and accused of theft. Vláďa however finally recognises Nina's calculating nature and returns home, where he proves Jan's innocence. The mayor realises that Jan saved the family honour and therefore no longer stands in the way of Jan's love of Marta.