S vyloučením veřejnosti  (Public Not Admitted)
R: Martin Frič V: Elekta, 1933 N: Václav Wasserman S: Václav Wasserman K: Karel DeglOtto Heller Hu: Jára Beneš; archivní – Jára Beneš: píseň Není všechno zlato, co se zlatem zdá T: Václav ŠpilarVáclav Mírovský Zp: Ljuba HermanováKarel Lamač Arch: Bohumil Heš St: Karel Lamač Zv: Josef Zora H: Karel Lamač (JUDr.Anatol Brynda), Truda Grosslichtová (Slávka Šmídová, Bryndova snoubenka), Theodor Pištěk (stavitel Šmíd, otec Slávky), Milada Gampeová (Šmídová, matka Slávky), Ljuba Hermanová (herečka Helena Králová-Marková), Čeněk Šlégl (herec Jára Marek), Ella Nollová (domovnice), Antonín Kandert (advokát JUDr.Liška), Slávka Holakovská (písařka u JUDr.Lišky), Josef Rovenský (kasař Lašťovka), Alexander Třebovský (předseda senátu JUDr.Sodomka), Jaroslav Marvan (filmový režisér), Otto Heller (kameraman), Jan S. Kolár (oddávající úředník), Milka Balek-Brodská (drbna), Ferdinand Jarkovský (slepec), Ladislav Janeček (zpěvák ve filmové operetě), Rudolf Stahl (asistent režie), Alfred Baštýř (soudce), Luigi Hofman (soudní votant), Emanuel Hříbal (soudní zapisovatel), Nora Ferry (návštěvnice v soudní síni), Ada Karlovský (žurnalista), Saša Razov (žurnalista), Karel Mácha-Kuča (žurnalista) Fo: 35 mm Ve: česká D: Elekta Pr: 08.09.1933 © Národní filmový archiv 
 
   Prvním klientem začínajícího advokáta JUDr. Anatola Bryndy je jeho sousedka, herečka Helena Králová, která se vdala za svého kolegu Járu Marka. Novomanželé se krátce po svatbě pohádali a Helena se chce ihned rozvést. Rezolutně odmítá vrátit se do Járova bytu a vzdor chabému odporu nesmělého advokáta stráví noc v jeho bytě. Ačkoliv mezi nimi k ničemu nedošlo, je ráno oheň na střeše: Bryndu navštíví rodiče jeho snoubenky Slávky a najdou budoucího ženicha v kompromitující situaci v ložnici s cizí ženou. K dovršení všeho zmatku se dostaví do Bryndova bytu také Marek, který chtěl původně využít advokátových služeb pro brzký rozvod, a shledá se zde s uprchlou novomanželkou. Společnost doplní i Bryndova snoubenka Slávka Šmídová. Ta se rychle sblíží s opuštěným novomanželem Markem. Po krajně zmatečním rozvodovém soudu se Slávka vdává za Marka a Brynda si bere svou čerstvě rozvedenou mandantku Helenu.
   The first client of lawyer Anatol Brynda, who has just started to practise, is his neighbour Helena Králová, an actress who is married to her colleague Jára Marek. The newly weds quarrelled shortly after the wedding and Helena wants a divorce straight away. She resolutely refuses to return to Jára's apartment and in spite of the meek protestations of the young lawyer spends the night in his apartment. Although nothing happens between them, problems come thick and fast. The parents of Brynda's fiancée Slávka turn up at his apartment and catch their future son-in-law in a compromising position with a strange woman in his bedroom. To make matters worse, Marek too comes into the apartment, hoping to enlist his friend's services to bring about a speedy divorce settlement. But instead he finds his runaway wife with Brynda. The group is then completed by the arrival of his fiancée Slávka Šmídová. She rapidly takes a liking to Marek. After extremely confusing divorce proceedings, Slávka marries Marek, and Brynda marries his newly divorced client Helena.