Rozpustilá noc  (Wild Night)
R: Vladimír Majer V: Terra, 1934 N: Bohumír Polách K: Josef BůžekJan RothJosef StřechaWilly Hameister Hu: Lukáš František (hudba)Max Niederberger; archivní – Lukáš František (hudba)Max Niederberger: píseň Máš-li vermut, tak se nermuť, Lukáš František (hudba)Max Niederberger: píseň Já nejsem milionář, Lukáš František (hudba)Max Niederberger: píseň Zda víš, co život krásy skrývá, Lukáš František (hudba)Max Niederberger: píseň Jen trochu málo odvahy T: Saša RazovJiří ŽalmanFanda MrázekBohumír Polách Zp: Truda GrosslichtováFanda MrázekTruda BinarováFrantišek KreuzmannOldřich Nový Arch: Max HeilbronnerBohumil Heš Kost: Max Heilbronner St: Antonín Zelenka Zv: František ŠindelářBedřich Poledník H: Bedřich Veverka (advokát JUDr.Broman), Truda Grosslichtová (Dolly, žena JUDr.Bromana), Oldřich Nový (Monokl Fredy, lupič gentleman), František Kreuzmann (policejní komisař), Fanda Mrázek (mixér v baru Ferry), Truda Binarová (komorná Anna), Čeněk Šlégl (člen tlupy Monokl Fredyho), Anna Steimarová (členka tlupy Monokl Fredyho), Vladimír Majer (člen tlupy Monokl Fredyho), Josef Bunzl (člen tlupy Monokl Fredyho), Jaroslav Bráška (advokátův příbuzný), Věra Ferbasová (advokátova příbuzná), Josef Mach (advokátův příbuzný), Vladimír Pospíšil-Born (advokátův příbuzný), A. Jindrová (advokátova příbuzná), Karel Postranecký (strážník), Jan Richter (muž předvedený na komisařství), Růžena Pokorná (žena předvedená na komisařství), Marie Červená (teta Amálie), Marie Grosslichtová (teta Eulálie), Marie Holanová (šatnářka), F.X. Mlejnek (vrátný v "Infernu"), R.A. Strejka (host v "Infernu"), Viktor Nejedlý (cestující ve vlaku), Josef Kobík (inspicient), Rudolf Macharovský (akrobatický tanečník), Bedřich Frank (strážník), Orchestr Harry HardenaBaletní soubor Tylova divadlaMimi Erbenová (číšnice v "Infernu") Fo: 35 mm Ve: česká D: Terra Pr: 05.04.1935 © Národní filmový archiv 
 
   Zámožný advokát JUDr. Broman se chystá oslavit první výročí sňatku se svou rozvernou ženou Dolly. Ta navrhne, aby si pro tento jeden večer zopakovali své seznámení a prožili noc v okouzlení "nové lásky". Oba manželé, každý zvlášť, se vydají do města. Jejich opuštěnou luxusní vilu si vyhlédl zloděj Monokl Fredy se svojí tlupou. Na účet JUDr. Bromana objedná do vily lahůdky pro velkolepou hostinu, během které chce ukrást cennosti. V nočním baru se potkají Broman s Dolly a spolu s policejním inspektorem rozjedou divoký flám. S dary pro oba oslavence se do jejich vily dostaví řada příbuzných. Monokl Fredy řeší vzniklou situaci s přehledem, okouzlí ženy svým šarmem a přesvědčí pány svou výmluvností, takže nikdo netuší, že je zloděj. Manželé Bromanovi dovrší oslavu v extravagantním baru "Inferno". Nakonec se všichni aktéři ocitnou na policejním komisařství. Dobrosrdečný advokát Broman dokonce nabízí Fredymu zastupování u soudu, neboť netuší, že tím oloupeným hlupákem je on sám.
   The wealthy attorney Dr. Broman is getting ready to celebrate the first anniversary of his marriage to the sprightly Dolly. She suggests they celebrate by reliving their encounter and spending a night in the magic of "new-found love". So Dr. Broman and Dolly set off for town, separately. Their luxury villa, now empty, has been picked out by the burgler Monokl Fredy and his gang. On Dr. Broman's account he has fine food brought to the villa for a banquet during which he plans to steal the valuables. Meanwhile, Broman and Dolly meet in a night club and go on the razzle-dazzle with an off-duty police inspector. A number of friends and relatives turn up at Broman's villa with presents for the couple. Monokl Fredy handles the situation by charming the women and winning over the men with his eloquence, so nobody suspects that he is a burglar. Mr. and Mrs. Broman end their riotous night in a bar called Inferno. In the end all of the main characters wind up in the police station. Broman even magnanimously offers to act as Fredy's lawyer, because he does not realise it was his own house that Fredy burgled.