Rozkošný příběh  (Delightful Story)
R: Vladimír Slavínský V: Slavia-film, 1936 VV: Josef Stein N: opereta Podej štěstí ruku, Karel Melíšek: opereta Podej štěstí ruku S: Vladimír Slavínský K: Jan Roth Hu: Josef Stelibský; archivní – Josef Stelibský: píseň Podej štěstí ruku (Valčík), Josef Stelibský: píseň Neboj se rozloučení, Josef Stelibský: píseň Když večer nad Prahou (Tango), Josef Stelibský: píseň Postavím si malej kryt, Josef Stelibský: píseň Koupím ti párek poštovních holubů, Josef Stelibský: píseň Tam v zemi vzdálené, Josef Stelibský: píseň Hele, hele, Helenko, Josef Stelibský: píseň Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox) T: Jaroslav MottlKarel Melíšek Zp: Oldřich KovářSlávka ProcházkováVěra FerbasováZita KabátováFrantišek Krištof-VeselýSetleřiJan Pivec Arch: Štěpán Kopecký St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: Věra Ferbasová (prodavačka Helena Veselá), Zita Kabátová (Miluška Kovářová, Helenina přítelk), František Krištof-Veselý (JUDr.Jára Nerad), Oldřich Nový (Jaroslav Nerad, Járův otec), Růžena Šlemrová (Ema Neradová, Járova matka), Jan Pivec (majitel autoopravny Karel Dobeš), Theodor Pištěk (Ferdinand Nerad, Járův strýc), Ladislav Pešek (obchodník René Pěnkava), Stanislav Neumann (obchodník Fred Pěnkava), Adina Mandlová (Eva Randová), Milada Gampeová (matka Evy Randové), Marie Ptáková (ředitelka Ženského domova Hajská), Ota Motyčka (sluha u Neradů František), Elsa Vetešníková (pokojská Boženka), Alois Peterka (obchodník), Božena Stehlíčková (prodavačka), Vladimír Štros (první zákazník), Julius Baťha (účetní), František Krejčí (portýr v hotelu), Slávka Procházková (zpěvačka v operetě), Oldřich Kovář (zpěvák v operetě), Jiří Hron (zákazník), Josef Fuksa (tanečník), Iška Košťálová (tanečnice), SetleřiBaletní soubor Tylova divadlaA. PilsováL. Štolcová Tan: Josef FuksaIška KošťálováBaletní soubor Tylova divadla Fo: 35 mm Ve: česká D: Slavia-film Pr: 29.01.1937 © Národní filmový archiv 
 
   Chudá prodavačka Helena přijme lístek do divadla od neznámého muže, kterému vstupenka zbyla, když se nepohodl se svou snoubenkou Evou. Neznámý je milionář Jára Nerad a Helena před ním předstírá, že je také bohatá. Druhý den se náhodou sejdou v obchodě, kde Helena pracuje, a pravda vyjde najevo. Járovi to však nevadí a oba mladí lidé začnou spolu chodit. Helena bydlí v Domově žen s Miluškou. Do té je zamilován nesmělý majitel autoopravny Karel. Helena zprostředkuje jejich seznámení a obě mladé dvojice si vyjedou na výlet autem. Neradova matka však chce syna oženit s bohatou Evou a předstírá před Járou, že rodina přišla o majetek poklesem cen akcií. Aby zachránil otce před bankrotem, svolí Jára ke sňatku s Evou. Zmatek do situace vnese Járův strýc Ferdinand. Omylem přivede na zásnubní hostinu Helenu, kterou Eva urazí. Jára okamžitě zruší zasnoubení s Evou. Ředitelka Domova žen může vystrojit dvojnásobnou svatbu: Heleny s Járou a Milušky s Karlem.
   Poor saleswoman Helena accepts a ticket to the theatre from a man she does not know, who had one to spare after a row with his fiancée Eva. He is a millionaire called Jára Nerad, and Helena pretends to him that she is rich too. The next day he happens to come into the shop where she works and the truth comes out. But Jára does not mind and the two people start going out together. Helena lives in a women's hostel with her friend Miluška. Miluška is the object of the affection of the shy owner of a car repair shop, Karel. Helena arranges for them to meet and the two young couples go on an outing together in a motor car. Nerad's mother, however, wants to see her son married to the wealthy Eva and so she pretends to Jára that the family has lost its fortune through a slump in share prices. Jára agrees to marry Eva to save his father from bankruptcy. Confusion is caused by Jára's uncle Ferdinand who, unawares, takes Helena to the wedding banquet. Eva insults Helena, whereupon Jára immediately terminates the marriage. The director of the women's hostel can now arrange for a double wedding: those of Helena and Jára, and Miluška and Karel.