První políbení  (The First Kiss)
R: Vladimír Slavínský V: Schmitt Julius, 1935 VV: Julius SchmittJosef Stein N: román S: Emil Artur LongenVladimír SlavínskýJulius Schmitt AR: Walter Schorsch K: Václav Vích Hu: Josef Dobeš; archivní – Josef Dobeš: píseň První políbení, Josef Dobeš: píseň Řeknem si na shledanou, lidová píseň: píseň Ach, není, tu nenípíseň T: Jaroslav MottlKarel Melíšek Zp: Štefan MunkFrantišek PaulIngriš-babies Arch: Štěpán Kopecký St: Marie Bourová Zv: Josef Zora NT: Martin Frič H: Jiří Plachý (JUDr.Jiří Nedbal), Markéta Krausová (Dagmar, Nedbalova manželka), Hana Bělská (Věra, Nedbalova dcera), Theodor Pištěk (dělník v továrně Josef Landa), Antonie Nedošinská (Landova žena), Helena Bušová (ošetřovatelka Eva, Landova dcera), Jiří Dohnal (student techniky Jaroslav, Landův), Marie Ptáková (služka u Nedbalů Fanynka), Bedřich Vrbský (rada Lažanský, přítel Nedbalových), František Paul (malíř Michal), Jaroslav Marvan (lékař profesor Donát), Karel Hradilák (svůdce Pavel Gabriel), Věra Ferbasová (Vlasta Kučerová, Gabrielova nová z), Richard F. Branald (předseda senátu), Ferdinand Hart (státní zástupce), Vladimír Smíchovský (přísedící u soudu), Alfred Baštýř (přísedící u soudu), Ferry Seidl (divák v soudní síni), Bedřich Frank (soudní zřízenec), Eman Fiala (nervózní pacient Arnošt Stehlík), Ella Nollová (Stehlíkova manželka), Fanča Foltová (spolužačka Věry), Zdena Kavková (ošetřovatelka Věry), Karel Postranecký (tovární dělník), Štefan Munk (zpěvák na večírku), Antonín Vaverka (host na večírku), Vasil Truchlý (houslista), Růžena VašutováSlávka Doležalová (servírka na večírku), Felix Kühne (soudní reportér), Gina Hašler (soudní reportér), F.X. Mlejnek (divák v soudní síni), Josef BunzlB. FranklB. KasslerM. KavkováL. SeitlerM. ŠléglováF. VazilAntonín Volný Fo: 35 mm Ve: česká D: AB Pr: 23.08.1935 © Národní filmový archiv 
 
   Věře Nedbalové se ve švýcarském penzionátu velmi stýská a proto se rozhodne odjet do Prahy za svými rodiči. Ve vlaku se seznámí se studentem Jaroslavem Landou a domluví si s ním schůzku. Domů se vrací v nešťastnou chvíli. Její otec, přespříliš zaměstnaný advokát, uvěřil nepodloženým klepům o nevěře své ženy a v ostré hádce ji vykazuje z domu. Věra se v nervovém šoku zhroutí. Ani v Jaroslavově rodině není vše v pořádku. Jeho sestra Eva se stala milenkou profesionálního svůdce žen Petra Gabriela a nyní s ním čeká dítě. Jaroslav Gabriela navštíví a mužovo otrlé chování ho vyprovokuje k ráně pěstí. Zraněný Gabriel ho vzápětí žaluje a u soudu lživě tvrdí, že od něj Jaroslav žádal peníze. Věra poprosí svého otce, aby se ujal obhajoby jejího přítele. Naštěstí se v Gabrielově bytě v době činu nacházela jeho nová milenka Vlasta a její svědectví potvrdí Jaroslavovu nevinu. Přítel Nedbalových, rada Lažanský, přesvědčí JUDr. Nedbala, aby se usmířil se svou ženou. Eva nachází oporu v malíři Michalovi, který už ji dávno tajně miloval.
   In her Swiss boarding house Věra Nedbalová is missing her home and therefore decides to go back to Prague to visit her parents. She meets the student Jaroslav Landa in the train and agrees to see him again. Věra arrives home at a bad moment. Her father, an overworked lawyer, believes the idle gossip about his wife's infidelity and during a bitter quarrel he orders her out of the house. The shock causes Věra to have a nervous breakdown. There are also problems in Jaroslav's household. His sister Eva is the lover of professional seducer Petr Gabriel and she is now pregnant. Jaroslav visits Gabriel and the man's coarse behaviour provokes him to deliver him a good punch. The wounded Gabriel immediately files charges against him and lies in court that Jaroslav had demanded money from him. Věra asks her father to take up the defence. At the time of the quarrel Gabriel's new lover Vlasta happened to be in the flat and her testimony confirms Jaroslav's innocence. Councillor Lažanský, a friend of the Nedbals, persuades Nedbal to make it up with his wife. Eva later finds support in the artist Michal who had secretly loved her for a long time.