Právo na hřích  (The Right to Sin)
R: Vladimír Slavínský V: Oceanfilm, 1932 VV: Rudolf Průša N: divadelní hra Právo na hřích S: Josef NeubergVladimír SlavínskýFrantišek Tichý K: Jan StallichJaroslav Blažek Hu: Josef Kumok; archivní – Saša RazovJerry Prophet: píseň Jablíčko lásky, Saša RazovJerry Prophet: píseň Vína číš, Saša RazovJerry Prophet: píseň A potom půjdem každý sám... T: Saša Razov Zp: Ilona HodačováJára Pospíšil Arch: Vilém RittershainŠtěpán Kopecký St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: K.V. Marek (MUDr.Rudolf Mach), Truda Grosslichtová (Věra, Machova žena), Antonín Vaverka (Rudolfův otec), Helena Monczáková (Fanynka, Rudolfova matka), Zdeňka Baldová (Marie Lípová, Věřina matka), Marie Grossová (Jája, Věřina přítelkyně), Přemysl Pražský (námořní poručík Otto Král), Jindra Hermanová (tanečnice Erika), Jára Pospíšil (barový zpěvák), Ilona Hodačová (barová zpěvačka), Darja Hajská (panská Běta u paní Lípové), Nina Ninon (služka u MUDr.Macha Mařenka), Luigi Hofman (pacient MUDr.Macha), Hana Vítová (pacientka MUDr.Macha), Helena Bušová (host v baru), Otto Zahrádka (host v baru), Václav Pecián (host v baru), Joža Jauris (host v baru), Roman Roda-Růžička (host v baru), Saša Razov (host v baru), Josef Oliak (host v baru), Lída Slavínská (host v baru), Marie HolanováJosef PříhodaJan W. Speerger Fo: 35 mm Ve: česká D: Oceanfilm Pr: 02.09.1932 © Národní filmový archiv 
 
   V přímořských lázních na Jadranu svádí námořní důstojník Otto Král manželku pražského lékaře Věru Machovou. Věra jeho dvoření nebere vážně. Její muž Rudolf, který zůstal v Praze, se však domnívá, že v manželčině nepřítomnosti má právo na hřích, a užívá si zakázaného ovoce s milenkou Jájou. Když se Věra vrátí nečekaně domů, najde v ložnici cizí podvazkový pas. Manžel tvrdí, že neví, jak se mohl v ložnici ocitnout. Na radu své matky Věra manželovi nic nevyčítá, jen trpělivě poslouchá jeho výklady o problému nevěry a právu na hřích. Své názory Rudolf změní, až když do Prahy na dovolenou přijede Otto Král a pokračuje ve svém zájmu o Věru. Uvědomí si, že nejednal správně, námořníka vyhodí a s Věrou se znovu sblíží. A když pak při jízdě Prahou uvidí Jáju, okázale projevuje lhostejnost. Věra to přijímá s úsměvem, ví o manželovi své.
   At a seaside spa on the Adriatic, naval officer Otto Král tries to seduce Věra Machová, the wife of a Prague doctor. Věra does not take his attempts at courting seriously. Her husband Rudolf, who has stayed in Prague, believes that, in his wife's absence, he has a right to sin and he tastes the forbidden fruit with his lover Jája. When Věra comes home unexpectedly, she finds a garter belt in the bedroom which does not belong to her. Her husband claims he does not know how it got there. On the advice of her mother, Věra does not reproach her husband; she listens patiently to him expounding on the problems of fidelity and the right to sin. Rudolf changes his views, however, when Otto Král comes to Prague on holiday and continues to take an interest in Věra. He comes to realise that he had behaved badly; he throws out the naval officer and tries to improve his relationship with his wife. When he sees Jája while out for a ride around Prague with his wife, his indifference is plain. Věra accepts this with a smile, she knows her husband pretty well.