Pozor straší  (Watch Out for the Ghosts)
R: Karel Lamač V: Meissner, 1938 VV: František Jerhot N: Václav Wasserman S: Felix de la CámaraKarel Lamač AR: Josef Zezulka K: Ferdinand Pečenka Hu: Erno Košťál; archivní – Erno Košťál: píseň Bože, co ti lidé mají, Erno Košťál: píseň Hymstydy bumsty, píseň Nemelem, nemelem T: Felix de la CámaraKarel Lamač Zp: Věra FerbasováLudvík Veverka Arch: Štěpán Kopecký St: Antonín ZelenkaGina Hašler Zv: František Šindelář NT: Martin Frič H: Věra Ferbasová (hudební klaun Rak vl.jm. Zdeňka), Ludvík Veverka (hudební klaun Rik, otec Zdeňky), Karel Černý (statkář Jaroslav Švamberk,dědeček), Václav Trégl (sluha na zámku Dominik), Jaroslav Marvan (notář Jan Setunský), Antonín Novotný (ing.Jiří Kristen, notářův synovec), Theodor Pištěk (starožitník Cyril Kulich), Milena Velíšková (Lída Kulichová, starožitníkova dce), Alois Dvorský (starý klaun Tom), Josef Steigl (hotelový vrátný František Blecha), Jan W. Speerger (hotelový sluha Josef), Josef Příhoda (pouťový vyvolavač), Emil Dlesk (cirkusák), František Černý (divák v cirkuse), Jiří Schreinzer (divák v cirkuse), F.X. Mlejnek (kuchař na zámku), František Paul (číšník na večírku), Naďa Hajdašová (sólová tanečnice na večírku), Jaroslav Hladík (host na večírku), Bobina Prošková (host na večírku) Fo: 35 mm Ve: česká D: Meissner Pr: 23.12.1938 © Národní filmový archiv 
 
   Hudební klauni Rik a Rak, otec Švamberk s dcerou Zdeňkou, se bídně protloukají po poutích. Zdeňka prozradí starému klaunovi Tomovi, že její otec vyrůstal na nedalekém zámku Lípově, ale jeho otec ho vydědil kvůli sňatku s komediantkou. Na Tomovu radu pošle Zdeňka dědečkovi svou reklamní fotografii s prosbou o setkání. Je skutečně pozvána na zámek, ale protože ji dědeček považuje podle oblečení na fotografii za muže, musí Zdeňka dál vystupovat jako vnuk. Dědeček najme vychovatele a Zdeňka se do mladého a pohledného Jiřího brzy zamiluje. Na zámek příjíždí dědečkův přítel s dcerou Lídou, které se Jiří trochu dvoří. "Zdeňkovi" však prozradí, že se mu více líbí romantické typy, jako je tajemná doňa Isabella na obraze v hale. Na kostýmní večírek se proto Zdeňka vydá v převlečení za Isabellu a získá Jiřího srdce. Aby vyhnali Lídu ze zámku, převléknou se Zdeňka a věrný sluha Dominik za strašidla. Zdeňčino tajemství je však prozrazeno a zahanbená Zdeňka odchází. Ale dědeček, doprovázený Jiřím, ji vyhledá a s oběma, synem i vnučkou, se smíří.
   Musical clowns Rik and Rak, Švamberk and his daughter Zdeňka, scrape a living by travelling round village fairs. Zdeňka confides in the old clown Tom and tells him that her father grew up at Lípov castle located nearby but that his father disinherited him for marrying a comedienne. Following Tom's advice, Zdeňka sends her grandfather a promotional photograph and asks to meet with him. She is then invited to the castle but, since her grandfather, judging by the photograph, thinks she is a man, Zdeňka has to pretend to be his grandson. Grandfather hires a tutor and Zdeňka soon falls in love with the young and attractive Jiří. Grandfather's friend and his daughter Lída arrive at the castle; Jiří initially shows slight interest in Lída. He tells "Zdeněk", however, that he prefers the romantic type, like the mysterious dona Isabella in the painting in the hall. When a costume ball is held at the castle, Zdeňka decides to dress as Isabella and wins Jiří's heart. In order to drive Lída out of the castle, Zdeňka and the faithful servant Dominik dress as ghosts. Zdeňka's secret is then revealed and she leaves the castle in shame. Grandfather and Jiří try to find her and the former makes his peace with both son and granddaughter.