Píseň drožkáře (Poslední drožkář) (Poslední fiakr)  (Hackney Driver's Song, The)
R: Hubert Marischka V: Dafa/Feist Arthur, 1936 VV: Arthur Feist N: Julius Horst S: Julius Horst K: Jan Roth Hu: Robert Stolz; archivní – Robert Stolz: píseň Píseň fiakristy, Robert Stolz: píseň Píseň při víně T: Hans Honer Zp: Leo Slezak Arch: Alois Mecera St: Marie Bourová Zv: František Šindelář H: Leo Slezak (drožkář Leopold Weinzirl), Annie Rosar (Resi, Leopoldova žena), Lizzi Holzschuh (prodavačka Franzi, dcera Weinzierl), Hans Holt (inženýr Erich von Lobmayer), Hans Götz (vinař Ferdl Schöberl), Rudolf Carl (sluha a šofér Stierböck), Ida Rossi (radová Lobmeyerová, Erichova nevl.), Viktor Socha (číšník ve vinárně), Josef Dekoj (pekař), Josef Kobík (holič), Josef Dobeš (dirigent kapely), Emil Dlesk (číšník v Grinzingu), Jiří Hron (číšník v Grinzingu), Antonín Jirsa (hostinský v Grinzingu), Filip Balek-Brodský (dražitel), F.X. Mlejnek (dražitel), Vladimír Smíchovský (dražitel), František Malý (dražitel) Fo: 35 mm Ve: česká D: Dafa Pr: 30.04.1937 © Národní filmový archiv 
 
   Leopold Weinzierl neuznává technický pokrok a je posledním drožkářem ve Vídni. Vydělává málo a jeho domek je zatížen hypotékou u hostinského Schöberla, který by se rád oženil s Franci, Weinzierlovou dcerou. Jednou přijde za drožkářem inženýr Lobmeyer a nabídne mu, že domek koupí, protože chce rozšířit továrnu. Weinzierl nejdříve váhá, ale pak souhlasí a jede podepsat smlouvu. V inženýrově vile je společnost a mezi hosty najde drožkář i Franci. Weinzierl se rozzlobí, smlouvu nepodepíše a dceru odvede domů. Nutí ji, aby si vzala Schöberla, protože tím by byl domek pro něho zachráněn. Protože Franci odmítá, Schöberl z pomsty nechá domek vydražit a doufá, že ji tak ke sňatku přinutí. Domek však koupí Lobmeyer. Když se Weinzierl přesvědčí, že se Franci a Lobmeyer milují, dá svolení ke svatbě. Největší štěstí prožívá, když snoubence veze ve své drožce na svatbu.
   Leopold Weinzierl does not recognise technical progress and finds himself the last hackney driver in Vienna. He does not make much money and the mortgage payments on his little house which he has to make to the innkeeper Schöberl are becoming a burden to him. Schöberl, however, wants to marry Weinzierl's daughter Franci. One day the engineer Lobmeyer comes to see the hackney driver and offers to buy the house off him as he wants to expand his factory. Weinzierl hesitates at first but then he agrees to the sale and goes off to sign the contract. The hackney driver finds a party in progress at the engineer's villa and Franci is among the guests. Her father is furious to find her there, he refuses to sign the contract and takes his daughter home. He forces her to marry Schöberl so that his little house is saved. When Franci declines, Schöberl decides to take revenge by putting up the house for auction, thereby forcing Franci to marry him. The house, however, is bought by Lobmeyer. When Weinzierl convinces himself that the two young people are in love, he consents to their marriage. His greatest joy is being able to drive the young couple to their wedding in his hackney cab.