Pán na roztrhání  (Man in Demand on All Sides)
R: Miroslav Cikán V: Meissner, 1934 VV: František Jerhot N: divadelní hra S: Miroslav Cikán K: Jan Stallich Hu: Jára Beneš; archivní – Jára Beneš: píseň Píseň o krisi, Jára Beneš: píseň Jednou i ty se přesvědčíš T: Karel TobisJaroslav Mottl Zp: Ljuba HermanováNora StallichLída Baarová Arch: Guido LagusRudolf Wels St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: František Smolík (komerční rada Karel Švarc), Ljuba Hermanová (Rita, Švarcova milenka), Václav Trégl (komorník u Švarce Filip), Lída Baarová (prodavačka Eva Svobodová), František Černý (vedoucí prodejny gramofonů Martin), Nora Stallich (letec ing.Jiří Vydra), Jan W. Speerger (zřízenec spacích vozů), Věra Ferbasová (prodavačka Slávka), Čeněk Šlégl (dotěrný zákazník), Jaroslav Bráška (veselý zákazník), Alois Dvorský (hypnotizér), Dagmar Appelová (holčička), Emanuel Hříbal (Ferdinand Kocourek), Milka Balek-Brodská (Kocourkova žena), Bobina Prošková (prodavačka), F.X. Mlejnek (kapelník), František Říha (člen lidového orchestru), Otto Sattler (člen lidového orchestru), Ladislav Hemmer (člen lidového orchestru), Josef Waltner (hostinský), Filip Balek-Brodský (člen uvítacího výboru), Němec Karel (2) (vrátný továrny "Avion"), Jiří Hron (konstruktér), Josef Zezulka (zřízenec v "Avionu"), Orchestr Maxe Löffelholze Fo: 35 mm Ve: česká D: Meissner Pr: 22.06.1934 © Národní filmový archiv 
 
   Evu, prodavačku v obchodě s gramofonovými deskami, obtěžuje nezdvořilý zákazník. Zastane se jí rada Švarc a vzápětí ji požádá, aby mu pomohla zbavit se náladové milenky Rity. Eva má podle Švarcova nápadu sehrát roli jeho bývalé milenky, která je pevně rozhodnuta se k němu vrátit. Mezitím Rita od Švarce odejde sama. Seznámila se totiž se slavným letcem Jiřím Vydrou, který si s ní dal schůzku v rybářské hospodě. Nedočká se ho však, neboť ve stejné době se Vydra chce setkat s Evou, kterou poznal při nákupu gramofonové desky. Eva využije možnosti pozvat Vydru na skleničku do přepychového prostředí Švarcovy vily. Z nervozity, že přijímá návštěvu v neznámém bytě a vydává se tak v podstatě za někoho jiného, se brzy opije a zklamaný Vydra ji opustí. Obě mladé ženy učiní později ještě jeden pokus přiblížit se Vydrovi, ale ani jedna neuspěje. Proto se Eva vrací do obchodu a Rita ke svému radovi. Nakonec Evu vyhledá sám Vydra a když si vzájemně všechno vysvětlí, nestojí jejich náklonnosti nic v cestě.
   Eva, an assistant in a record shop, is being pestered by an discourteous customer. Commercial director Švarc comes to her aid but then asks her to help him get rid of his moody lover Rita in return. Švarc's idea is that Eva play the role of his former lover who is determined to go back to him. Meanwhile, however, Rita leaves Švarc of her own accord, having made the acquaintance of Jiří Vydra, a famous pilot, who agrees to meet her in a fishermen's pub. She never has the pleasure of Vydra's company, however, since the latter has also met Eva when buying a record in the shop and he also arranges a date with her. Eva takes the opportunity to invite Vydra for a drink in Švarc's luxury villa. Out of nervousness from receiving a guest in someone else's house and, in fact, pretending to be someone else, she soon becomes drunk and Vydra leaves her in disappointment. Both young women later try to make an impression on Vydra, but without success. Thus Eva goes back to her shop and Rita to her commercial director. Finally, Vydra comes to find Eva himself and, when everything is explained, nothing stands in the way of their future together.