Osada mladých snů  (Summer Camp of Young Dreams, The)
R: Oldřich Kmínek V: AB/Starfilm, 1931 VV: Karel René Moláček N: román Osada mladých snů S: Oldřich Kmínek K: Jaroslav Blažek Hu: Josef NademlejnskýAntonín Maria Nademlejnský; archivní – Josef NademlejnskýAntonín Maria Nademlejnský: píseň Když je nám kolem dvaceti let, Josef NademlejnskýAntonín Maria Nademlejnský: píseň Až tě srdce zabolí, Josef Nademlejnský: píseň Neříkejte, slečno, Josef Nademlejnský: píseň Hoj, kupředu, kamarádi!, lidová píseň: píseň A já sám vždycky sám, lidová píseň: píseň Šly panenky silnicí, píseň Glogloglo gloria, píseň Vy dívenky něžné, píseň Mnoga ljeta, píseň Když jsem šel cestičkou ouzkou, píseň Půlnoci má T: Vilém NeubauerRuda JuristKarel RůžičkaKarel TobisVáclav ŠpilarVáclav Mírovský Zp: Václav NormanRichard KublaVinohradské kvartetosbor mužskýAša Vašátková St: Antonín Zelenka Zv: Helmuth Neumann H: Jiří Steimar (bankéř Sychra), Božena Svobodová (manželka bankéře Sychry), Aša Vašátková (Nasťa zv.Jitřenka, dcera Sychrovýc), Václav Norman (dr.Jaroslav Bolar alias Bill Stín), Richard Kubla (inženýr Sam, Bolarův přítel), L.H. Struna (šerif osady Hudson Tom), Jindřich Lhoták (dr.Jaromír Bolar, Billův bratr), J. Kliment (zřízenec v kanceláři dr.Bolara), Novák Josef (3) (domácí lékař), Slávka Hamouzová (komorná u bankéře Sychry), Jiří Vondrovič (host na večírku), Jindřich Edl (vrátný v marockém hotelu), Marie Nademlejnská (číšnice), Jaroslav Čaban (Ferry), Novák Josef (4) (Harry), Karel Hloušek (kuchař Willy), Ladislav Bouška (Eddy Mokasín) Fo: 35 mm Ve: česká D: Starfilm Pr: 04.09.1931 © Národní filmový archiv 
 
   Nasťa odjíždí každou sobotu z města do přírody do Osady mladých snů. Člen osady Sam přivede jednoho večera do tábora hosta, který se představí jako Bill Stín a všechny upoutá, ačkoli o něm nic nevědí. Nasťa o něj začne jevit zájem, ale on se k ní chová chladně. Večer Bill osadu často opouští a dívka se rozhodne zjistit, kam chodí. Vidí ho vejít do vily dr. Bolara. Nastini rodiče neradi vidí dceřino trampování a chtějí ji provdat za dr. Bolara. Nasťa zjistí, že dr. Bolar je sám Bill a nebrání se proto jejich rozhodnutí. Zatím však Bill odjede do Afriky a napíše Nastě dopis na rozloučenou, v němž ji žádá, aby byla jeho bratrovi dobrou ženou. Dívka ze své nešťastné lásky onemocní a její nastávající odstoupí od sňatku, protože si uvědomí, že došlo k omylu. Časem lékař dovolí, aby Nasťa odcestovala do Alžíru. Tady si konečně dvě milující bytosti padnou do náruče.
   Every Saturday Nasťa leaves town and heads off to the countryside to the Summer Camp of Young Dreams. One evening, Sam, a member of the company there, brings a guest to the camp who introduces himself as Bill Stín; everyone is captivated by him although they know nothing about him. Nasťa starts to take interest in him but he behaves coldly towards her. Bill frequently leaves the camp in the evenings and the girl decides to follow him to find out where he goes. She sees him enter the villa of Dr Bolar. Nasťa's parents dislike her going on these hiking expeditions and are trying to marry her off to Dr Bolar. Nasťa discovers that Dr Bolar is, in fact, Bill, thus she willingly goes along with their wishes. Bill, however, leaves for Africa in the meantime and writes Nasťa a letter of farewell in which he asks her to be a good wife to his brother. The girl becomes lovesick and her husband-to-be calls off the wedding, believing a mistake has been made. After some time the doctor allows Nasťa to travel to Algiers where the lovelorn couple fall into each other's arms.