Okénko do nebe  (Window to Heaven)
R: Gina Hašler V: Stella, 1940 VV: Eduard KehmFrantišek Jerhot N: Felix de la Cámara S: Josef MachFelix de la Cámara K: Josef Střecha AK: Jaromír Holpuch Hu: Miloš SmatekKamil Běhounek; archivní – Miloš SmatekKamil Běhounek: píseň V objetí tvém, Miloš SmatekKamil Běhounek: píseň Káčata, píseň Cvrček muzikant, Miloš Smatek: píseň Píseň práce a mládí, píseň Píseň voraře Nahr: Orchestr Karla Vlacha, Orchestr F.O.K. Dir: Kamil Běhounek T: Karel KozelKarel Baroch Zp: Vrchlická Eva ml. [dab]Míla Spazierová-HezkáInka Zemánková Arch: Bohumil Heš Ma: Václav Kamarád St: Marie Bourová Zv: Emanuel Formánek H: Ladislav Pešek (skladatel Láďa Kristen), Jiří Dohnal (spisovatel Jiří Kavalír), Nataša Gollová (Slávinka Salavová zvaná Inka), Antonie Nedošinská (věštkyně de Thébes vl. Kamila Krup), Božena Šustrová (studentka filozofie Máša Hálová), Světla Svozilová (Amálie Sýkorová, Mášina teta), Vrchlická Eva ml. (tanečnice Sylva Flori), Theodor Pištěk (majitel kachní farmy Spytihněv Don), Jindřich Láznička (hodinář F.V.Milerád), Vladimír Řepa (řídící v.v. Amos Salava), Gustav Hilmar (filmový ředitel Gustav Danner), František Kreuzmann (filmový režisér Mojmír Slavík), G. Fišer-Dubský (barytonista Tino Armandy), Anna Letenská (Hylton-Tichá), Jiřík Chudoba (zázračné dítě Joe Hylton), Stanislav Neumann (šachista mistr J.N.Vyskočil), Jindřich Fiala (kameraman Jan Červený), Jarmila Holmová (filmová herečka), František Paul (vrchní v Hvězdě), Ota Motyčka (vrchní v Šach-mat baru), Václav Pata (číšník v Šach-mat baru), František Černý (účetní pohřebního ústavu Ferdinand), František Filipovský (Armandyho tajemník), Slávka Rosenbergová (domovnice), Václav Švec (strážník), Jan Černý (člen pěveckého kvarteta), Antonín Zacpal (filmový herec), Jiřina Hladíková (skriptka), Jiří Hron (zvukař v ateliéru), Milka Balek-Brodská (černá dáma v baru), František Karhánek (sólový tanečník), Kamil Běhounek (harmonikář), Inka Zemánková (zpěvačka), Orchestr Karla VlachaKarel Vlach (houslista), Leopold Korbař (pianista), Miloš Liška (žurnalista), Alois Dvorský (pokladní v novinách) Chor: Vrchlická Eva ml. Tan: Vrchlická Eva ml. Fo: 35 mm Ve: česká D: Stella Pr: 19.04.1940 © Národní filmový archiv 
 
   Dva mladí muži, hudební skladatel a spisovatel, se rozhodnou, že se ožení. Na základě inzerátu si první vybere filozofku, druhý novinářku. Obě dvojice v sobě okamžitě najdou zalíbení a rozhodnou se pro sňatek a společné bydlení. Zpočátku jde vše dobře, ale brzy se mezi ženami objeví neshody, které vnesou nesoulad také mezi jejich partnery. Přerušení spolupráce - dosud psal skladatel hudbu a spisovatel texty - však přivede oba mladé manželské páry do finanční krize. V té době je navštíví majitel kachní farmy, který s nimi už před časem jednal o napsání reklamního šlágru pro svůj podnik. Když zjistí, že muži spolu již nepracují, hodlá se obrátit na někoho jiného. Díky tomu si dávní přátelé uvědomí, jak byli malicherní, a opět se dohodnou na spolupráci.
   Two young men, a composer and writer, decide to find them a wife. They put in a classified advertisement and the first chooses a philosopher, the second a journalist. Both couples get on very well with each other and they all decide to organise a joint wedding and subsequently move in together. At first things go satisfactorily but soon the women begin to find fault with each other which also causes rifts between their partners. When the two men stop working together - one writing music, the other writing lyrics - they all find themselves in financial crisis. They are visited by the owner of a duck farm who had previously negotiated with them to write a hit for his firm. When he discovers that the men no longer work together, he finds someone else to accept the commission. It is thanks to this event that the two men, friends for many years, realise that they had been petty and that they're better off settling their differences in order to be able to work together once more.