Na sto procent  (One Hundred Percent Sure)
R: Otakar Vávra V: FAB Zlín, 1938 S: Elmar Klos K: Bedřich Košťál H: Karel Höger (příručí), František Šlégr (vedoucí oddělení), Emil Konečný (listonoš Švarc), Kamila Strnadová (zákaznice) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Listonoš si chce koupit boty, ale odchází z prodejny nespokojen. Zastaví ho prodavač a upozorní na to, že je potřeba nohu pořádně změřit. Při té příležitosti se ukáže, že má listonoš ploché nohy. Jsou mu proto doporučeny ortopedické vložky. Poté, co mu personál prodejny ošetří nohy masáží, vypere ponožky a zabalí staré boty, odchází zákazník uspokojen. Vybíravá zákaznice honí prodavačku. Všímavý prodavač upozorní zákaznici, že má prokřehlé nohy a boty se jí proto špatně zkoušejí. Dá jí nohy nahřát v teplé vodě a doporučí jí, aby v tak chladném počasí nosila teplou obuv s beránčí vlnou - meltonky. Jinému zákazníkovi doporučí prodavač pedikúru a mezitím mu staré boty dá na počkání podrazit. Reklama na služby firmy Baťa.
   A postman wants to buy some shoes but leaves the shop dissatisfied. The shop assistant stops him and points out that his feet have to be measured properly. It turns out that the postman has flat feet which require orthopaedic insoles. One of the shop assistants gives him a foot massage, washes his socks and wraps up his old shoes and the customer leaves the shop fully satisfied. A discerning customer makes the shop assistant work for her money. An observant assistant points out to a customer that her feet are stiff with cold and she would certainly have trouble trying on new shoes. He bathes the customer's feet in warm water and recommends that in such cold weather she should weare warm shoes lined with lambswool. He recommends to another customer that he indulge in a pedicure while his shoes are resoled. This is a publicity film shot for Baťa.