Na růžích ustláno  (Bed of Roses)
R: Miroslav Cikán V: Lloyd, 1934 VV: Josef Hašler N: opereta Na růžích ustláno; Jiří ŽalmanJaromír Weinberger S: Václav WassermanJaroslav MottlMiroslav Cikán K: Jaroslav Blažek Hu: Jaromír WeinbergerMiloš Smatek; archivní – píseň Růží rudý lán, píseň Na růžích ustláno mít, píseň Jen jednou, píseň Muž je pánem světa veškerého, píseň Carioca Nahr: Orchestr F.O.K. Zp: Maria TauberováRudolf LampaLadislav PešekJiří PlachýJindřich Plachta Arch: Štěpán Kopecký St: Antonín Zelenka Zv: Bedřich Poledník H: Jindřich Plachta (Rudolf (Raul) Haugwitz), Antonie Nedošinská (Marie, Haugwitzova žena), Maria Tauberová (Klárka, dcera Haugwitzových), Lída Baarová (Marianna, neteř Haugwitzových), Jiří Plachý (ing.Pavel Garden), Ladislav Pešek (dr.Ivan Kuropkin, Pavlův přítel), Čeněk Šlégl (bankéř Ladman), Jaroslav Marvan (ředitel hotelu Hubáček), Stanislav Neumann (kominík), Darja Hajská (služka u Haugwitzů Ginetta), Milada Smolíková (ošetřovatelka Boženka), Marie Kučerová (kuchařka Anna), František Černý (ředitel výstavní síně), Ladislav Hemmer (hejsek), Rudolf Lampa (zpěvák v baru), Jarmila Bechyňová (sekretářka firmy "Lila"), Jan W. Speerger (tulák zloděj), František Kreuzmann (aranžér), Jaroslav Bráška (spící host v baru), Alfred Baštýř (host na výstavě růží), Robert Ford (host na výstavě růží), Novák Josef (3) (host na výstavě růží), Bohumil Langer (host na výstavě růží), Ferdinand Jarkovský (zřízenec firmy "Lila"), Václav Huňka (pěstitel růží), Miloš Smatek (dirigent), Karel Štěpánek (tanečník v operetním finále), Josef Fuksa (tanečník v operetním finále) Fo: 35 mm Ve: česká D: Lloyd Pr: 25.01.1935 © Národní filmový archiv 
 
   Nezaměstnaný ing. Pavel Garden se zamiloval do bohaté lékařky Marianny. Jeho přítel a spolubydlící, filozof Ivan Kuropkin, miluje dceru domácích a Marianninu sestřenici Kláru. Haugwitzovi, majitelé domu a rodiče Kláry, jsou zbohatlí zelináři. Paní domácí se nemůže se svým společenským vzestupem vyrovnat a trápí rodinu přehnanými požadavky na jednání a oblékání. Pavlovi se podaří vyšlechtit fialovou růži a nazve ji Marianna. Dívka však Pavla neprávem obviní ze zištných úmyslů a odmítne ho. Paní domácí se domlouvá s bankéřem Ladmanem na investici do výstavby luxusního hotelu. Její jinak ušlápnutý manžel se vzepře a odmítne do projektu vložit svou část majetku. Oba mladíci dostanou výpověď z bytu a spolu s panem domácím se odstěhují do pronajatého domku, kolem kterého zřídí zahradnictví. Paní domácí vinou podvodného bankéře zkrachuje a přijme ráda místo v podniku svého muže. Na závěrečné oslavě podnikatelského úspěchu dojde k všeobecnému usmíření.
   Unemployed engineer Pavel Garden has fallen in love with the wealthy doctor Marianna. His friend and flatmate, philosopher Ivan Kuropkin, loves Klára, the landlord's daughter and Marianna's cousin. Klára's parents, Mr and Mrs Haugwitz, the owners of the house, run a successful business as greengrocers. The landlady cannot cope with her sudden social ascent and plagues her family with her excessive behaviour and dress sense. Pavel has managed to cultivate a special violet rose which he calls Marianna. The girl, however, mistakenly accuses Pavel of self-interested motives and rejects him. Mrs Haugwitz arranges to make an investment into the construction of a luxury hotel with the banker Ladman. Her otherwise downtrodden husband opposes her decision and refuses to put a penny of his money into the project. Both young men receive their marching orders and, together with their landlord, they move into a rented house where they cultivate a garden. The cheating banker has meanwhile caused Haugwitz's wife to go bankrupt and she is glad to accept a position in her husband's company. A celebration is held to mark the company's succes and all sides are reconciled.