Manželství na úvěr  (Marriage on Credit)
R: Oldřich Kmínek V: Nationalfilm, 1936 VV: Karel Feix N: román Spodní tóny S: Josef NeubergJaroslav Svára K: Julius Vegricht Hu: Josef Stelibský; archivní – Josef Stelibský: píseň Zatoulané štěstí, Josef Stelibský: píseň Růže řeknou víc, než slůvkem dá se říct T: Jaroslav Mottl Zp: SetleřiBajo trio Arch: Alois Mecera St: Jan Kohout Zv: František Šindelář H: Zita Kabátová (Lea Pohlová), Eva Gerová (Ema, sestra Ley), Věra Ferbasová (Kristýna Žitná, Emina přítelkyně), Jiří Vondrovič (Kristýnin bratr), Antonín Novotný (posluchač lékařství Olek Brožek), František Smolík (JUDr.Pavel Navrátil), Jarmila Šmídová (sestra JUDr.Navrátila), Bedřich Veverka (profesor fyziky Havelka), Theodor Pištěk (domovník Brabec), Jaroslav Marvan (notář Navrátil), Ella Nollová (sousedka paní Kokošková), Milka Balek-Brodská (Brandejsová, Brožkova bytná), Slávka Doležalová (světlovlasá švadlenka Máňa), Antonín Hodr (profesor matematiky), Jan W. Speerger (profesor přírodopisu), Julius Baťha (člen profesorského sboru), Betty Kysilková (sousedka), Štefan Munk (lékař, Brožkův přítel), Běla Tringlerová (tmavovlasá švadlenka Máňa), Nita Romanečová (pokojská v hotelu), František Roland (přednosta kliniky), Karel Postranecký (lékař v nemocnici), R.A. Dvorský (dirigent), Orchestr R.A.DvorskéhoSetleřiBajo trio Fo: 35 mm Ve: česká D: Nationalfilm Pr: 06.11.1936 © Národní filmový archiv 
 
   Lea Pohlová si zařídí po smrti rodičů módní obchod, musí se však postarat také o sestru Emu, která dosud studuje. Lea se seznámí se svým sousedem, medikem Brožkem, který je ve finanční tísni. Lea se s ním dohodne, že bude financovat jeho studia a on se s ní po dostudování ožení. Brožek odjíždí na praxi do Prahy. Lea ho po čase písemně požádá, aby dohlédl na Emu, která na několik dní přijíždí do hlavního města. Brožek Emu provází Prahou a zamiluje se do ní. Je čestný a proto jí prozradí, že je slibem zavázán jiné ženě. Lea se mezitím setkala se svým bývalým spolužákem Pavlem a odmítla jeho žádost o ruku s tím, že je už zadaná. Obě sestry jsou nešťastné. Když Ema zjistí, že se má Brožek oženit s Leou, pokusí se o sebevraždu. Lea zbaví Brožka slibu. Šťastná Ema se může provdat za Brožka a Lea dostane novou nabídku k sňatku od Pavla.
   Lea Pohlová sets up a fashion salon after her parents death. She also has to look after her sister Ema who is still studying. Lea makes the acquaintance of her neighbour, the medical student Brožek, who is in financial difficulties. Lea agrees with him that she will finance his studies if he marries her after he has graduated. Brožek then leaves for Prague to gain practical medical experience. After a while, Lea writes to him asking if he will look after Ema who is visiting the capital for a few days. Brožek takes her round Prague and begins to fall in love with her. He is an honourable man so he tells her that he is promised to another woman. Lea has in the meantime met her former college friend Pavel and refuses his offer of marriage saying that she has committed herself to another man. Both sisters are unhappy. When Ema discovers that Brožek is to marry Lea, she attempts suicide. Lea decides to break Brožek's pledge. Ema can now marry him and Lea gets another offer of marriage from Pavel.