Malostranští mušketýři  (Musketeers of Malá Strana, The)
R: Svatopluk Innemann V: Arko, 1932 VV: Artur Heller N: Eman Fiala S: Eman FialaJaroslav Mottl AR: František Jerhot K: Václav Vích Hu: Eman Fiala; archivní – Eman Fiala: píseň Život je bloudění, Eman Fiala: píseň Jednou snad se všechno změní, píseň Loučení, loučení T: Jaroslav Mottl Zp: SetleřiJiřina ŠejbalováJan RichterJosef PříhodaTheodor PištěkJosef Rovenský Arch: Ferdinand FialaVilém Rittershain St: Svatopluk Innemann Zv: Josef Zora H: Josef Rovenský (holubář Matěj Babánek), Eman Fiala (sirotek Lojzík), Josef Příhoda (majitel půjčovny loděk Josef Rejse), Jan Richter (pokrývač a oponář A.Poledne), Theodor Pištěk (majitel pohřeb.ústavu Vincenc Kreu), Lída Baarová (MUDr.Olga Wernerová), Jaroslav Marvan (ředitel divadla), Jiřina Šejbalová (subreta Irena), Mirko Eliáš (MUDr.Karel Klíma), Alois Dvorský (sluha u MUDr.Klímy), Kamila Rosenkranzová (posluhovačka u MUDr.Wernerové), Josef Bělský (kapelník Fritz Wohryzek), Ferdinand Jarkovský (rekvizitář Petříček), L.H. Struna (strojník), Antonín Zelenka (elektrikář), Theo Amady (nakladatel), Jan Sviták (zástupce firmy Baum & spol.), Jiří Hron (mixér v Lucerna baru), Jiřina Steimarová (návštěvnice baru), Jan W. Speerger (obsluhovatel propadla), Setleři (pěvecký sbor), Oldřich Kovář (zpěvák), Vasil Truchlý (houslista v baru), Jazzový orchestr baru "BoccaMax Löffelholz (dirigent jazzového orchestru), František Hurych (stepař) Fo: 35 mm Ve: česká D: Meissner Pr: 17.06.1932 © Národní filmový archiv 
 
   Na malostranské Kampě žijí tři staří mládenci: Babánek, Rejsek a Poledne. Babánek se před lety ujal sirotka Lojzíka, z něhož je již dospělý muž, který se zatím neúspěšně věnuje skládání hudby. Majitel domu Kreuzmann pronajme byt začínající lékařce Olze. Přátelé, aniž ji znají, se rozhodnou ji z domu vypudit. Odhánějí možné pacienty a tak jediným, koho léčí, je Lojzík, který šel k Olze na výzvědy a přitom se do ní zamiloval. Když se Babánek zraní, Olga ho ošetří a všichni "mušketýři" k ní změní vztah. Zdá se však, že je již pozdě. Olga má dluhy a nemá sílu dál bojovat o svou existenci. Skočí do řeky, ale naštěstí ji Rejsek zachrání. "Mušketýři" přivolají jejího kolegu ze studií a ten jí po rekonvalescenci nabídne zaměstnání ve svém sanatoriu. Také Lojzík se nakonec prosadí. Jeho noty se dostanou náhodou do divadla a skladba má úspěch. Se skladatelským úspěchem se dostaví i finanční zajištění a Lojzík se může vyznat Olze ze svých citů. Olga jeho lásku opětuje.
   Three old bachelors live on Kampa Island in Malá Strana - Babánek, Rejsek and Poledne. Babánek had adopted a little orphan, Lojzík, who is now a grown man and, so far, an unsuccessful composer. Kreuzmann, a house owner, rents out a flat to the young doctor Olga. The three friends, without knowing her, decide to get her out of the house. They drive away any prospective patients, thus the only person she treats is Lojzík who had gone to check up on the young woman but had fallen for her instead. When Babánek is wounded, Olga treats him and all the "musketeers" change their opinion of her. But it is too late. Olga, in despair, in debt and no longer capable of finding the strength to fight for her existence, jumps into the river. Fortunately, Rejsek saves her life. The three friends summon her colleague who had studied with her and he offers her work in a sanatorium. Lojzík then manages to break into the theatre with one of his compositions and he becomes famous. Now he is financially secure and is able to declare his feelings for Olga. His love is requited.