Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa [francouzská verze]  (Lelíček in the Services of Sherlock Holmes [French version])
R: Robert Beaudoin V: Elekta, 1932 N: román František Lelíček ve službách Sherlocka S: Václav WassermanAndré ChemelJacques Deval K: Otto HellerJan Stallich Hu: Josef Kumok H: Pierre Bertin (Leducq/král Fernando XXIII.), Tania Doll (královna), Martin Frič (detektiv Berlock Sholmés), Lucette Hesty (společnice královny), Henri Kerny (komoří), Hubert Daix (ministerský předseda) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Portorický král Fernando XXIII. požádá slavného detektiva Holmese, aby mu sehnal dvojníka, neboť se obává atentátu. Holmes najde v moravském Brodku notorického dlužníka Františka Lelíčka, který je králi podobný jako vejce vejci. Lelíček, pronásledovaný věřiteli, nabídku přijímá. Krásná a mladá královna odmítla se svým zbabělým manželem odjet do bezpečí v exilu. Lelíček se energicky ujímá své role. Královnu okouzlí temperamentním chováním na býčích zápasech i tím, jak chladně čelí atentátu. Mezi nic netušící královnou a mazaným Lelíčkem vznikne vášnivý vztah. Zrádní ministři chystají další atentát. Pekelný stroj, nastražený v gramofonu, má být spuštěn po přehrání nové státní hymny. Holmes unikne na poslední chvíli ze sklepení, kam byl zavřen atentátníky, a zachrání Lelíčka i královnu. Fernando v azylu zemřel. Lelíček, zamilovaný do královny a spokojený ve své roli krále, odmítá výpověď. Pohrozí mezinárodní ostudou, kdyby vše oznámil veřejnosti, a tak je nakonec ve své funkci ponechán.
   The Puerto Rican King Fernando XXIII asks the famous detective Sherlock Holmes to find him a double since he is afraid of being assassinated. Holmes finds the notorious debtor František Lelíček in Brodek in Moravia, a man who resembles the king like two peas in a pod. Lelíček, pursued by his creditors, accepts his offer. The young and beautiful queen refused to leave with her cowardly husband to safety in exile. Lelíček assumes his role with great enthusiasm. The queen is bewitched by his temperamental behaviour at bull fights and the sang-froid with which he faces an attempt on his life. Gradually, a passionate relationship develops between the cunning Lelíček and the unsuspecting queen. The king's traitorous ministers prepare for another assassination attempt. A terrible device hidden inside a gramophone is set to go off after playing the new national anthem. Holmes manages to escape just in time from the cellar where he had been locked by the assassins and he is able to save Lelíček and the queen. Fernando has died meanwhile in his asylum. Lelíček, now in love with the queen and contented in his role as king, refuses to quit. He threatens to cause an international scandal by making his adventures public, thus he is finally left to reign in his new position.