Exekutor v kabaretu  (Distrainer in the Cabaret)
R: Robert Zdráhal V: Lux, 1933 N: Robert Zdráhal S: Robert Zdráhal K: Jaroslav BlažekJosef Bulánek Hu: John Gollwell; archivní – John Gollwell: píseň Góóól!, John Gollwell: píseň Píseň touhy, John Gollwell: píseň Sportovní píseň, John Gollwell: píseň Lístečky dubové, John Gollwell: píseň Když nastává jaro, John Gollwell: píseň Na konci města T: Karel Melíšek Zp: Miloslav SvobodaK.V. MarekMarie GrossováAnita BeránkováJára Kohout Arch: Alois Mecera Zv: Václav Kolář H: Ferry Víšek (exekutor), Anita Beránková (Máňa, exekutorova dcera), Jára Kohout (tajemník kabaretu), K.V. Marek (tenorista Karel Roden), Miloslav Svoboda (zpěvák v kabaretu), Theodor Pištěk (ředitel kabaretu), Marie Grossová (subreta Marcela), Milka Balek-Brodská (garderobiérka Marie Kalábová), Josef Příhoda (herec v masce klauna), František Beranský (rekvizitář), Jindřich Fiala (inspicient), Filip Balek-Brodský (hasič v divadle), Jan W. Speerger (herec s lahví), Otto Zahrádka (herec), Ferry Seidl (herec), Miloš Hajský (herec), Boris MilecMilcovy girls Tan: Milcovy girls Fo: 35 mm Ve: česká D: Lux Pr: 18.05.1934 © Národní filmový archiv 
 
   Ředitel kabaretu odmítá vyplatit hercům gáže do té doby, než se v zákulisí objeví exekutor. Pak jsou herci konečně vyplaceni, pouze subreta, která výzvu přeslechla, zůstává bez peněz. Ve zmatku uloží tajemník zbývajících pět tisíc do vázy v pokladně. Vázu však rekvizitář odnese na scénu. Tenorista Roden přivádí do divadla dívku, která se pohádala se svým přítelem a omdlela v zahradní restauraci. Její šaty dostane do péče garderobiérka a dívka bloudí zákulisím v tenoristově županu. Exekutor v ní pozná svou dceru Máňu. Subreta, která se nemůže domoci svých peněz, uprostřed představení uraženě opustí divadlo. Máňa se převlékne do divadelního kostýmu a pohotově za subretu zaskočí. Po představení pak šťastně skončí v tenoristově náruči. Také exekutor je spokojen, protože se mu konečně podařilo zabavit peníze, ukryté ve váze. V dobrém rozmaru pozve k sobě Mánina milovníka na čaj.
   The director of a cabaret refuses to pay the actors their salaries, until the time the distrainer appears from behind the scenes. Then the actors are finally paid, only the soubrette, who does not hear the summons, remains without money. In the confusion the secretary deposits the remaining five thousand in a vase in the cashier's office. But the prop man carries off the vase to the stage set. Roden, the tenor, brings to the theatre a girl who has had a falling out with her boyfriend and has fainted in a garden restaurant. Her clothes have been entrusted to the care of the dressing-room attendant, and she wanders backstage in the tenor's robe. The distrainer recognizes her as his daughter Máňa. The soubrette, who is unable to obtain her pay, leaves the theatre outraged in the middle of a performance. Máňa changes into the theatre costume and promptly stands in for the soubrette. Then she ends in the arms of the tenor. The distrainer is content because he has finally confiscated the money hidden in the vase, and in good humour he invites the leading man to join him for tea.