Dva týdny štěstí  (Two Weeks of Happiness)
R: Vladimír Slavínský V: Slavia-film, 1940 VV: Jan Sinnreich N: Václav Wasserman S: Josef NeubergJulius SchmittC.H. Diller AR: Antonín KubovýRudolf Stahl K: Josef Střecha Hu: Josef Dobeš; archivní – Josef Dobeš: píseň Láska je věčná (Tango), píseň Sedí muška na stěně T: František Kudrna Zp: SetleřiOldřich KovářAdina MandlováJaroslav Marvan Arch: Alois Mecera St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: Adina Mandlová (úřednice Marta Urbanová), Deyl Rudolf st. (ministr financí), Raoul Schránil (ministrův tajemník dr.Diviš), Jaroslav Marvan (generální ředitel Spoj.bank Cyril), Miloš Nedbal (sekční šéf), Bedřich Veverka (redaktor Kudrna), František Vnouček (redaktor Molenda), Miloslav Svoboda (fotoreportér Víšek), Ferenc Futurista (hostinský), Vladimír Řepa (noční vrátný), Bolek Prchal (denní vrátný), František Paul (vrchní číšník), Marie Blažková (matka Marty), Emanuel Hříbal (účetní Karel Novák), Jiří Vondrovič (číšník), Vladimír Salač (liftboy Pepík), Karel Máj (vrchní číšník ve vinárně), Jarmila Holmová (Martina přítelkyně Máňa), Fanda Mrázek (automechanik), Roden Karel (1) (ředitel hotelu), Bohuš Záhorský (ředitel banky), Marie Nademlejnská (úřednice u ministra), Helena Hradecká (úřednice u ministra), František Černý (vrchní kuchař), Vladimír Štros (řidič u ředitele Nováka Ferdinand), Antonín Frič (vrátný), Miroslav Rudlof (host v baru), Hugo Huška (host v baru), František V. Kučera (host v baru), Gabriel Hart (rybář), Oldřich Kovář (zpěvák), Setleři (pěvecký sbor) Fo: 35 mm Ve: česká D: Tobis Pr: 29.11.1940 © Národní filmový archiv 
 
   Mladá úřednice Marta Urbanová vyhraje čtrnáctidenní pobyt v luxusním hotelu. Při hledání písárny se omylem ocitne v apartmá ministra financí, který ji považuje za písařku. Marta vyhoví prosbě ministrova tajemníka Diviše a na diktát zůstane. Při práci unavený ministr usne. Když se probudí, poprosí Martu, aby jeho spánek zůstal "státním tajemstvím". Diviš se chce dozvědět, co ministr Martě diktoval, a proto všude dívku doprovází. Oba mladí lidé se postupně do sebe zamilují. V restauraci se Marta seznámí s nevrlým panem Novákem, kterého považuje za dalšího výherce soutěže. Domlouvá mu, aby příliš nezneužíval dobrodiní hotelových zaměstnanců, kteří se na ceny složili. Netuší, že Novák je ve skutečnosti generální ředitel bank, který je inkognito na dovolené. Upřímná dívka se Novákovi líbí a její názory ovlivní ředitelovo rozhodování. Půjčkou své banky podpoří Novák stavbu metra v Praze. Martě uspořádají zaměstnanci hotelu velkolepé zásnuby s Divišem.
   The young clerk Marta Urbanová wins a fortnight's holiday in a luxury hotel. When she is looking for the typing room she accidently finds herself in the apartment of the Minister of Finance who mistakes her for the typist. The Minister's secretary Diviš asks her to stay to take a dictation, and Marta agrees. During the work, the tired minister falls asleep. When he wakes up, he asks Marta to make sure his nap remains a "state secret". Diviš wants to know what the minister dictated to Marta and so he accompanies Marta wherever she goes. After a while the two begin to fall in love. In a restaurant Marta makes the acquaintance of the irritable Mr Novák whom she believes to be another of the winners. She persuades him to try not to abuse the benevolence of the hotel staff who had a whip-round to collect the money for the prizes. She does not realise that Novák is, in fact, the director general of a bank, here on holiday incognito. Novák grows fond of this sincere girl and soon lets her views influence his decisions. Novák supports the construction of the undeground in Prague with a loan from his bank. The hotel staff later hold a grand engagement party for Marta and Diviš.