Drž je!  (Hold On To Them!)
R: Svatopluk Innemann V: AB, 1933 Dr: Emanuel Brožík S: F. Pauli Hu: Erno Košťál; archivní – Erno Košťál: píseň Štěstí své si chraň T: Erno Košťál Zp: Fanda MrázekSlávka Doležalová H: Fanda Mrázek (pekař), Slávka Doležalová (pradlenka) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Pradlenka pere v neckách. Do prádelny přichází rozpustilý pekař. Dívce neustále vyklouzává do hladka omydlené mýdlo a jak dívka, tak pekař se je neúspěšně snaží zvednout. Nakonec mýdlo rozbije okno a vylétne ven. Pekař pro ně jde a vyválí se v louži. Muž myjící výlohu mu doporučí Schichtovo mýdlo s jelenem. Mladík je hrdě přinese pradlence. Mýdlo je nejen hranaté, takže neklouže, ale i báječně pere. To se potvrdí ve chvíli, kdy pekař spadne do necek s mydlinkami a vzápětí vyskočí v zářivě bílém oblečení.
   A young laundress is washing in the wash-tub. A cheeky baker comes into the washer room. The bar of soap is so smooth it keeps slipping out of the girl's hands and neither she nor the baker can pick it up. In the end the soap flies through the window, breaking it. The baker goes out to get but slips over in the mud. A man washing a shop window recommends a bar of Schicht's Soap with the mark of a deer on it. The young man proudly brings it to the washer-woman. The soap is square so it does not slip out of your hands and on top of that it washes wonderfully. This is confirmed when the baker falls into the wash-tub and when he re-emerges his clothes are brilliantly white.