Dokud máš maminku  (While You Have a Mother)
R: Jan Sviták V: Ufa, 1934 VV: Vilém Brož N: divadelní komedie Letcova maminka S: Jan GerstelBedřich ŠulcBedřich Wermuth K: Václav Vích Hu: Josef Kumok; archivní – Josef Kumok: píseň Možná, možná, Josef Kumok: píseň Letce lásky zdroj je jen jeho stroj (Letecký pochod), Josef Kumok: píseň Dokud máš maminku, píseň Vzhůru k výšinám T: Bedřich ŠulcBedřich Wermuth Zp: Tino MuffLída BaarováOtomar KorbelářFrantišek PaulNedošinská Antonie /recitativ/sbor mužskýsbor ženský Arch: Štěpán Kopecký Kost: Wassermannová Klára /model.dům/Glaserová Hanka /klobouky/ St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: Antonie Nedošinská (Barbora Jarošová), Otomar Korbelář (ing.Karel Jaroš, syn Barbory), Lída Baarová (majitelka rytmické školy Jana Mach), Theodor Pištěk (Alois Hubáček, pomocník u paní Jar), František Paul (nadporučík Jiří Bělík), Karel Dostal (Antonín Mareš, Janin strýc), Ella Nollová (hospodyně Lojzička), Ladislav Pešek (učedník u paní Jarošové Láďa), Laufer Josef (reportér) (sportovní reportér), Běla Tringlerová (členka baletní školy), Jaroslav Budil (letecký konstruktér), František Černý (bankéř), Němec Karel (2) (vrátný v hotelu), Tino Muff (zpěvák na večírku), Karel Šott (člen regulační komise), Jan Sviták (strážník), Jarka Pižla (nadšený fanoušek na Jarošově autě), Míla Pecáková (asistentka ve škole rytmiky), Přemysl Pražský (ředitel hotelu), Antonín Kubový (hotelový zřízenec), Betty Kysilková (zákaznice-zlodějka), Jiří Hron (konstruktér), Alois Dvorský (nesmělý zákazník), Jan W. Speerger (konstruktér), Pavla StolzováAntonín Brych (harmonikář), Josef BunzlRudolf RamharterMilena Orlická Spol: Taneční škola Olly Ledererové Fo: 35 mm Ve: česká D: Ufa Pr: 19.10.1934 © Národní filmový archiv 
 
   Pýchou a hlavní starostí majitelky obchodu s kuchyňským zbožím, vdovy Barbory Jarošové, je její milovaný a milující syn Karel. Po studiích se Karel odhodlá opustit rodný dům a najde si místo v pražské továrně na letadla. Brzy je z něho úspěšný konstruktér. Seznámí se s neteří ředitele továrny Mareše, tanečnicí Janou Machovou, a zamilují se do sebe. Karel se rozhodne představit svou nevěstu matce. Barbora však není s jeho volbou spokojena, v jejích očích není "tanečnice" Karlíčka hodna. Karel citově strádá, což se projevuje zejména v práci. Mareš proto navštíví jeho matku a upozorní ji, že svým postojem ohrožuje synův život, a zároveň ji pozve na letecký den. Barbora do Prahy přijede, Karlův start však zmešká. Rozrušený Karel mezitím s letadlem, v němž byla i Jana, havaroval a je raněn. Barbora přichází na letiště a smíří se se synem i jeho nevěstou.
   The pride and main source of anxiety of the widow Barbora Jarošová, owner of a kitchenware shop, is her much loved and loving son Karel. On completing his studies Karel decides to leave home and go to work in a Prague aircraft factory. He soon becomes a successful constructor. He meets Jana Machová, the niece of Mareš the factory manager, and falls in love with her. He decides to introduce Jana, a dancer, to his mother. But Barbora is not too pleased, thinking a mere dancer not good enough for her Karel. Karel suffers, and his suffering shows in his work. Therefore Mareš pays a visit to his mother and tells her her behaviour is endangering her son's life. He also invites her to the air day. Barbora comes to Prague but she misses the take-off of Karel's plane. Karel, still upset, bungles the take-off and the aircraft crashes, with Jana in it. He is injured. Mother Barbora arrives at the airfield and is reconciled to her son and his wife to be.