Děvče za výkladem  (Girl Behind the Shop Window, The)
R: Miroslav Cikán V: Lepka, 1937 VV: Josef Stein N: Julius Kalaš S: Miroslav CikánJulius Kalaš AR: Walter Schorsch K: Jan Roth Hu: Julius Kalaš; archivní – Julius Kalaš: píseň Červené růže, modré chrpy T: Karel Hrnčíř Zp: sbor dívčí Arch: Štěpán Kopecký St: Antonín Zelenka Zv: František Šindelář H: Hana Vítová (Inka), Helena Bušová (přítelkyně Inky Božka), Zdeněk Hora (řidič Ferda, Božčin bratr), Antonie Nedošinská (Anna Hurychová, Inčina teta), Marta Májová (spisovatelka Jarmila Kotrbová-Židl), Raoul Schránil (herec Viktor, syn Kotrbové-Židlick), Vlasta Hrubá (služka u Židlických Barča zv.Béry), Václav Trégl (domovník Pírko), Bedřich Veverka (ředitel obchodního domu Jan Skoch), Vladimír Hlavatý (zástupce filmové výroby), Zdenka Sulanová (dělnice ve výrobně umělých květin), Milada Smolíková (žena s dítětem), Marie Ježková (zákaznice v květinářství), Štefan Munk (návrhář v obchodním domě), Bedřich Frank (strážník), Milka Balek-Brodská (drbna Šimůnková), Ella Nollová (Fafejtová, sousedka Šimůnkové), Ladislav Hemmer (filmový režisér), Václav Huňka (kameraman), Antonín Bukový (osvětlovač), Božena Šustrová (dělnice ve výrobně umělých květin), Květa Horská (dělnice ve výrobně umělých květin), Marie Norrová (dělnice ve výrobně umělých květin), Marie Hallerová (dělnice ve výrobně umělých květin) Fo: 35 mm Ve: česká D: Lepka Pr: 07.05.1937 © Národní filmový archiv 
 
   Inka, osamělé chudé děvče, je zaměstnaná v obchodě s umělými květinami, patřícím její tetě Anně Hurychové. Přítelkyni Božce se Inka svěřuje, že její milostný vztah s úspěšným hercem Viktorem nezůstal bez následků. Sobecký a namyšlený Viktor je rozmazlován obdivovatelkami a hlavně svojí matkou, úspěšnou spisovatelkou dívčích románů. Ta, ač ve svých knihách neustále sezdává bohaté muže s chudými dívkami, v reálném životě Inku jako snachu odmítá. Viktor odjíždí na exteriéry a o dívku se dál nezajímá. Inka přichází po hádce s tetou o práci. Jediné zaměstnání, které po mnoha dnech našla, je vystupování v roli živé modelky v plavkách za výlohou obchodního domu. Akce však vzbudí nežádoucí rozruch a Inka je opět bez práce. V nouzi se o ni postará Božka se svým bratrem Ferdou, který Inku tajně miluje. Narození chlapce usmíří tetu, která má ve skutečnosti zlaté srdce. Také spisovatelka Kotrbová-Židlická je ochotna dát svého vnuka do dobré rodiny na vychování. Inka, která přijala Ferdovu nabídku k sňatku, však již nalezla nové štěstí.
   Inka, a solitary poor girl, is employed in an artificial flower shop that belongs to her aunt Anna Hurychová. Inka confesses to her friend Božka that her love affair with the successful actor Viktor was not without its consequences. The selfish and conceited Viktor is pampered by female admirers, chief among them his mother, a successful writer of girls' stories. The latter firmly opposes Inka as a potential bride, even though in her books rich men always marry poor girls. Viktor takes no further interest in the girl. After an argument with her aunt, Inka finds herself out of a job. The only job she can find after many days looking is that of a live model in a swimming costume in a department store display window. The advertising gimmick causes great controversy and Inka finds herself once again out of a job. In her destitution Božka and her brother Ferda look after her. Ferda is secretly in love with Inka. When she gives birth to a baby boy her aunt, who after all has a heart of gold, is finally reconciled with her. The writer Kotrbová-Židlická is prepared to commit her grandson to a good family to bring him up. Inka accepts Ferda's offer of marriage and finds new happiness.