Děvčátko, neříkej ne!  (Don't Say No, Girl!)
R: Josef Medeotti-Boháč V: Starfilm, 1932 VV: Karel René Moláček N: V. VránaV. Večeřa S: Karel TobisRuda Jurist K: Jan Stallich Hu: Rudolf Piskáček; archivní – Rudolf Piskáček: píseň Kotě, já bych pro tě zhubnul láskou jak tyčka v plotě, Rudolf Piskáček: píseň Madam, mé auto čeká, Rudolf Piskáček: píseň Děvče, neříkej ne!, Rudolf Piskáček: píseň Diskrétní budoár, dvou dívčích retů žár, Rudolf Piskáček: píseň Komu se nelení, tomu se zelení T: Karel TobisRuda Jurist Zp: Jindřich PlachtaHana VítováOtto RubíkJarmila VackováEman Fiala Arch: Hanuš Gödert St: Antonín Zelenka Zv: Josef Zora H: Jarmila Vacková (prodavačka Eva), Otto Rubík (majitel továrny Rudolf Hora), Ela Poznerová (Margot de la Monty vl.jm. Marie No), Čeněk Šlégl (Pepito Nožiani vl.jm. Josef Nožičk), Jindřich Plachta (detektiv Antonín Pejsek), Hana Vítová (komorná Olly), Jožka Vanerová (majitelka módního salonu Růžičková), Eman Fiala (praktikant Ferda), Jaroslav Marvan (policejní komisař), Theodor Pištěk (hráč karet), Václav Pecián (strážník), Adina Mandlová (manekýnka), Táňa Kočová (manekýnka), Eliška Pleyová (manekýnka Inka), Karel Šilhánek (barman), Milka Balek-Brodská (šatnářka v kavárně Amor), František Černý (host v kavárně), Josef Sládek (vrchní), Emil Dlesk (hráč v herně), Ladislav Hemmer (hráč v herně), F.X. Mlejnek (hráč v herně), Robert Ford (vedoucí módního závodu), Helena Monczáková (uklízečka), Eduard Šlégl (zřízenec v továrně), Karel Postranecký (hráč), Přemysl Pražský (návštěvník módní přehlídky), Luigi Hofman (návštěvník módní přehlídky), Filip Balek-Brodský (návštěvník módní přehlídky), Karel Schleichert (návštěvník módní přehlídky), Mario Karas (návštěvník módní přehlídky), Marie Oliaková (návštěvnice módní přehlídky), Míla Reymonová (návštěvnice módní přehlídky) Chor: Joe Jenčík Fo: 35 mm Ve: česká D: Starfilm Pr: 19.02.1932 © Národní filmový archiv 
 
   V diskusi filmařů o krizovém stavu filmu a sváru mezi diváky a kritikou se překvapivě zrodí titul nového filmu "Děvčátko, neříkej ne!" Film bude jistě zábavný... Na základě anonymního dopisu o nevěře snoubenky Margot si najme továrník Hora detektiva Pejska. Jeho pátrání pak odhaluje snahy Margot získat od továrníka peníze pro milence Pepita, falešného hráče a podvodníka. Pepito prohrál dvacet tisíc a peníze musí zaplatit do půlnoci. Na módní přehlídce získá Margot od továrníka šek na na nákup kožichu, založí jej však omylem do kapsy kožichu, který si po přehlídce tajně vypůjčí prodavačka a modelka Eva. Eva se schází s továrníkem Horou, který si získal její náklonnost, přestože se vydával za šoféra. Pátrání po kožichu a po šeku je provázeno řadou honiček a končí na policejním komisařství. Ranní konfrontace uvede vše na pravou míru, Margot získá od továrníka jako odstupné šek i kožich a továrník srdce modelky Evy.
   In a discussion among film makers about the critical state of the film industry and about the discord between audiences and critics, the title of a new film is surprisingly born "Don't say no, girl". The film will definitely be fun... On the strength of an anonymous letter alleging infidelity on the part of his fiancée Margot, the industrialist Hora hires Pejsek the detective. The latter's investigations reveal Margot's attempt to get money from Hora for her lover Pepito, a cheat at cards and crook. Pepito has blown twenty thousand crowns in a game of cards and has to pay up by midnight. At a fashion show Hora gives Margot a cheque so she can buy a fur coat but by accident she leaves it in the coat pocket. Eva, a sales girl and model, secretly borrows the fur coat after the show. Eva then meets the factory owner Hora who has managed to win her affections even though he is pretending to be a chauffeur. The long hunt for the fur coat and the cheque ends at the police station. A morning confrontation resolves everything: Margot gets the cheque and fur coat as indemnity from Hora, and Hora gets the model Eva.