Dceruška k pohledání  (What a Fine Daughter!)
R: Václav Binovec V: Continental, 1940 VV: František Jerhot N: Eman FialaFrantišek Vlček S: Josef Mach AR: Václav Štrup K: Jaroslav Tuzar Hu: Eman Fiala; archivní – Eman Fiala: píseň Koníčku, nes mne v dál, píseň Blátem se plouží, píseň Na Belvedéru, píseň Ach, ti ubozí sirotci, píseň Já mám svou panenku v Roudnici T: František Kudrna Zp: Dohnal Jiří [dab]SetleřiVěra FerbasováFrantišek PaulFrantišek KreuzmannTheodor PištěkEmil BolekMeda Valentová Arch: Bohumil Heš St: Marie Bourová Zv: Emanuel Formánek H: Věra Ferbasová (Máňa Nováčková), Jára Kohout (režisér ochotníků Nováček, otec Má), Meda Valentová (Helena Strnadová), Anna Steimarová (Formánková, teta Heleny), Jiří Dohnal (Jimmy Sládek), Josef Hořánek (profesor Kokoška), František Filipovský (Pavel, Kokoškův syn), Antonie Nedošinská (hospodyně u Kokošků paní Cibulková), Emil Bolek (profesor Johny Novák), Roden Karel (1) (profesor Kadeřábek), František Kreuzmann (lakýrník Zoubek), Theodor Pištěk (papírník Chramosta), František Paul (holič Tříska), Ema Karlová (švadlenka Jarča), František Černý (zřízenec s koníkem), Bolek Prchal (strážník), Vladimír Smíchovský (strážník), Jindřich Láznička (záletník), Ota Motyčka (zloděj), František Beranský (ušlápnutý mužíček), Jiřina Bohdalová (dítě), Setleři (pěvecký sbor) Fo: 35 mm Ve: česká D: Continental Pr: 12.04.1940 © Národní filmový archiv 
 
   Čechoameričan profesor Johny Novák se ujímá dědictví po otci. Z pozůstalosti vyplývá, že Johny je otcem dívky, která žije s matkou Helenou Strnadovou v Praze, kde Johny před osmnácti lety pobýval. Johnyho otec jeho lásce nepřál a tak zadržoval Heleniny dopisy, ale Helenině tetě posílal na dítě peníze. Johny hodlá se svým přítelem Jimmy Sládkem Helenu a dceru navštívit a informuje o tom telegraficky tetu. Ta si však narození děcka vymyslela, aby přiměla Johnyho k návratu. Johny se o dítěti nikdy nedozvěděl a teta za získané peníze zřídila Heleně půjčovnu kostýmů. Obě ženy chtějí Johnyho vytrestat. S pomocí členů ochotnického spolku, kteří mají představovat Heleniny ctitele, hodlají sehrát divadlo. Role Heleniny dcery se nadšeně ujímá Máňa Nováčková. Johny vyšle Sládka na výzvědy. Ten se ale náhodně setká s Máňou a zamiluje se do ní. Máňa jeho lásku opětuje. Tetin plán nevychází. Ochotníci nehrají přesvědčivě, tetina lež je vyzrazena a láska Johnyho a Heleny znovu vzplane. Zamilovaný Jimmy si odváží Máňu do Ameriky.
   A Czech-American professor, Johnny Novák, discovers from his late father's estate that he is himself a father - of a girl that lives with her mother Helena Strnadová in Prague where Johnny had briefly lived eighteen years earlier. Johnny's father had disapproved of the affair so strongly that he did not forward Helena's letters, only sending money to her aunt for the child's upbringing. Johnny and his friend Jimmy Sládek decide to go and visit Helena and her daughter, and they notify Helena's aunt by telegramme. She turns out to have invented the story of the child in order to compel Johnny to return to Helena. Johnny never knew of the child and Helena's aunt set her up in a costume rental business with the money she received. Both women want to punish Johnny. They enlist the help of an amateur dramatic group who are to play Helena's admirers and the role of Helena's fictive daughter is enthusiastically taken on by Máňa Nováčková. Johnny sends Sládek off on a reconnaissance mission. The latter happens to meet Máňa and they fall in love with each other. The aunt's plan fails, the actors are not convincing, and the aunt's lie is exposed. Johnny and Helena's love flares up again. Jimmy takes his girlfriend Máňa to the United States.