Bohema  (Boh me)
R: Karel Baroch V: Baalfilm, 1944 VV: Miloš Schmiedberger N: Václav Poštolka S: Karel Baroch Hu: Miloš Smatek; archivní – píseň Jaro, léto, podzim, zima Zp: sbor Arch: Miroslav Pelc H: Vlastimil Brodský (sochař), M. Hütterová (modelka), Karel Český (malíř) Fo: 35 mm Ve: česká © Národní filmový archiv 
 
   Mladý sochař vytváří ve svém ateliéru sochu dívky. Nahá modelka se třese zimou a nakonec uteče. Mladík začne usilovně topit v kamnech a spálí všechny dřevěné předměty v místnosti. Hledá dívku a objeví ji v ateliéru u souseda malíře. Tam si všichni v teple zazpívají píseň oslavující kovové těsnění do oken a dveří Superhermit.
   A young sculptor is making a sculpture of a girl in his atelier. The nude model trembles with cold and finally runs away. The artist starts to heat the room, burning all the wooden objects in the stoves. He goes to look for the girl and finds her in the atelier of the artist next door. Finally they all sing a song celebrating Superhermit metal sealing in windows and doors.