Anita v ráji  (Anita in Paradise)
R: Jan Sviták V: Wolframfilm, 1934 VV: Delhaes ing. N: divadelní hra Annette hat zuviel Geld, Balder-Olden: divadelní hra Annette hat zuviel Geld S: Georg C. KlarenKarel TobisRuda Jurist K: Otto Heller Hu: Will Meisel; archivní – Vilém Meissel: píseň Píseň písařek, Vilém Meissel: píseň Když potkáš dívenku, Vilém Meissel: píseň To je, to je, to je ta naše Anita, Vilém Meissel: píseň Písnička v chatě, Vilém Meissel: píseň My sedíme tu celý den a píšem T: Karel TobisRuda Jurist Zp: Truda GrosslichtováSinging BabiesVladimír Borskýsbor dívčí Arch: Štěpán Kopecký St: Marie Bourová Zv: Bedřich Poledník H: Truda Grosslichtová (majitelka koncernu Anita Karenová), Zdeňka Baldová (Olga, teta Anity), Vladimír Borský (vedoucí filiálky Jiří Hošek), Jaroslav Marvan (generální ředitel Karen.závodů Dur), Theodor Pištěk (vrátný Holoubek), Betty Kysilková (Žofie, Holoubkova žena), Jarmila Švabíková (Lída, dcera Holoubkových), Věra Ferbasová (Pavla, neteř Holoubkových), Ludvík Letenský (poslíček Frantík), Anna Steimarová (ředitelka módního salonu), Eliška Pleyová (manekýnka), Eliška Jílková (sekretářka ředitele Durdíka), Antonín Šolc (vrátný), Bohdan Lachman (vrchní v baru), František Haller (gigolo), Němec Karel (2) (strážník), Novák Josef (3) (strážník), Václav Dražil (úředník), Slávka Holakovská (písařka č. 28), František Lašek (zaměstnanec firmy), Josef Kotalík (zaměstnanec firmy), František Sádek (zaměstnanec firmy), Květa Horská (stenotypistka), Sylvie Havránková (ošetřovatelka v ústavu pro kojence), Hostovský (vrchní v restauraci), Singing Babies (zpěvačky) Fo: 35 mm Ve: česká D: Wolframfilm Pr: 30.03.1934 © Národní filmový archiv 
 
   Anita Karenová se v den svých 21. narozenin stane majitelkou oděvní firmy Karen, kterou jí odkázal otec. Nemá však s vedením podniku zkušenost a ráda by se napřed zapracovala. Využije proto vysvědčení Pavly Holoubkové, která se ve firmě uchází o místo, sama si napíše doporučení a pod novým jménem je přijata jako písařka u vedoucího filiálky Jiřího Hoška. Hošek se do Anity zamiluje, aniž ví, o koho ve skutečnosti jde. Anita sleduje s údivem jeho moderní pracovní metody, které jsou v rozporu s dosavadním způsobem řízení firmy. Ředitel továrny Durdík se o Anitu uchází, aby si udržel svoji moc, nakonec ale dá přednost její šaramantní tetě Olze. Hoška za jeho moderní pracovní postupy propustí a písařku Pavlu, aniž ji viděl a věděl, o koho se skutečně jedná, propustí také. Hošek přinese doklady o výhodnosti svých metod pro firmu a Anita odhalí svou pravou totožnost. Odvolá ředitele Durdíka, který zatím zcela získal srdce tety Olgy, a na jeho místo jmenuje Hoška.
   Anita Karenová becomes the owner of the clothing company Karen that her father has bequeathed her on her 21st birthday. However, she has no experience in running a business and she would like to acquire some on-the-job training beforehand. Thus she avails herself of the report of Pavla Holoubková, who has applied for a position at the company, and she writes the recommendation herself. Under a new name she is taken on as a copy clerk in the branch under Jiří Hošek's management. Hošek falls in love with Anita without knowing who she really is. Anita observes with amazement Hošek's modern work methods, which are at variance with the method of running the company up to that time. The director of the factory, Durdík, courts Anita to retain his power, but eventually gives his preference to Anita's charming aunt Olga. Durdík fires Hošek for his modern work process and he also fires the copy clerk Pavla without ever seeing her or knowing who she really is. Hošek presents evidence of the benefits for the firm of his methods and Anita reveals her true identity. Director Durdík, who in the meantime has completely won the heart of aunt Olga, is removed from his position and Hošek is named his replacement.