Hříšná krev  (Sinful Blood)
R: Victor Trivas V: Moldavia/Akkord-Film, 1929 N: Paul Schiller S: Victor TrivasPaul Schiller K: Václav Vích H: Vera Voronina (Věra), Jan Sviták (Saeto), Oskar Marion (Oskar), Fedor Salin (Fred), Georgij Serov (Jiří) Fo: 35 mm Ve: česká D: Moldavia Pr: 00.11.1929 © Národní filmový archiv 
 
   Tři kamarádi, Oskar, Jiří a Fred, opouštějí velkoměsto a odjíždějí do přírody. Utáboří se u jezera uprostřed lesů a luk. Setkají se s dívkou Věrou, která utekla z komediantského vozu. Všichni tři po Věře zatouží, jí se zalíbí statný Oskar. Ostatní dva kamarádi musí vyklidit stan. Když docházejí zásoby, odjede Oskar do města a o Věřinu přízeň soupeří Jiří s Fredem. Věra na Oskara rychle zapomene a zamiluje se do Jiřího. Oskar se po návratu cítí kamarády podveden a mezi ním a Jiřím se strhne rvačka na život a na smrt. Když se vyčerpaní vrátí do stanu, najdou ho prázdný... Věřin odchod kamarády opět usmíří. (Podle dobového tisku.)
   Three friends, Oskar, Jiří and Fred leave the big city to travel around the countryside. They set up camp by a lake amidst forests and meadows. They meet Věra who has escaped from a caravan. All three try to gain Věra's affections but she has eyes only for the hefty Oskar. The other two friends have to leave the tent. When supplies run out Oskar has to go back to the city and Jiří and Fred become rivals for Věra's favours. Věra quickly forgets Oskar and falls in love with Jiří. Oskar, on his return, feels betrayed by Jiří and they become involved in a fierce fight. When they return to the tent, exhausted, they find it empty...Věra's departure reconciles the friends once more. (According to an article appearing in the press at the time the film was made.)