Horské volání S.O.S.  (Mountains Cry S O S)
R: Leo MartenVladimír Studecký V: Elekta Journal/Vojenská skupina VTÚ, 1929 N: František HorkýVojtěch VyšínVladimír Studecký S: František HorkýVojtěch VyšínVladimír Studecký K: Karel KopřivaVladimír StudeckýJan Stallich Arch: Josef Hesoun H: Jan W. Speerger (zpravodaj Rubík), Miloš Frgal (štábní kapitán Karel Sychrava), Václav Jonáš (špion Jan Marek), Karel Schleichert (spojka špionů), Nelly Ardenová (dcera spojky Nelly), Novák Josef (3) (host), Nája Reti (Nellina přítelkyně Luisa), Nina Balcarová (lyžařka), Milada Matysová (pokojská), V. Dusil (plukovník Helm), Jiří Hron (důstojník pohotovosti), Ladislav Brom (číšník v chatě), František Černý (host v hotelu), Alfred Schlesinger (host v hotelu), Roza Schlesingerová (host v hotelu), Luigi Hofman (vrátný v hotelu), Marie Černá Fo: 35 mm Ve: česká D: Gongfilm Pr: 09.08.1929 © Národní filmový archiv 
 
   V horském hotelu na Štrbském Plese se scházejí hosté, aby oslavili silvestrovskou noc. Mezi nimi je také špion Marek se svou společnicí Luisou a dr. Lažanský s dcerou Nelly. Přidá se k nim skupina vojáků, kteří jsou v horách na lyžařském výcviku. Marek se chová podezřele. Nelly se chce vydat sama do hor a kapitán Sychrava ji naučí pro případ nehody signál SOS. O půlnoci se všichni radují z ohňostroje, velitel Helm však pozná, že jde o signál pro Marka. Marek míří do hor k témuž místu jako Nelly, aby převzal od dvou mužů špionážní listiny. Nelly je přepadena dvěma Markovými kumpány a v bezmoci signalizuje šálou SOS. Na pomoc jí přijde Sychrava. Marek se mezitím vrátí do hotelu, kde je i s dvěma dalšími muži zadržen. Zachráněná Nelly se v hotelu šťastně objímá se Sychravou.
   Guests have arrived at the mountain hotel in Štrbské Pleso to celebrate New Year's Eve. Among them is the spy Marek with his companion Luisa and Dr Lažanský with his daughter Nelly. A group of soldiers join them who are in the mountains for their skiing training. Marek behaves suspiciously. Nelly wants to go off into the mountains alone and capitain Sychrava teaches her the SOS signal in case of an accident. Midnight arrives and everyone is rejoicing in the light of the fireworks. Commander Helm realises that this is a sign for Marek. Marek goes into the mountains in the same direction as Nelly to receive secret documents from two men. Nelly is attacked by the two men and, helpless, gives the SOS signal with her scarf. Sychrava comes to rescue her. Marek, in the meantime, returns to the hotel where he is detained along with the two men. Nelly is saved and, once back at the hotel, happily embraces Sychrava.