Pramen lásky (Láska kvete v každém věku)  (The Seed of Love (Love Blossoms at Any Age))
R: Josef Kokeisl V: Josef,Kokeisl, 1928 N: Karel Driml S: Karel Driml K: Josef KokeislJan Stallich Arch: Alois Mecera H: Mary Jansová (Eliška), Zdena Listová (Eliščina neteř Helenka), Roman Roda-Růžička (student PhC. Jiří Světlý), Otto Zahrádka (Čechoameričan George Light), Jindřich Plachta (profesor Jeremiáš Laťka), Josef Šváb-Malostranský (továrník Emanuel Bumbrlíček), Milka Balek-Brodská (továrníkova hospodyně Fifi Kobližk), Betty Kysilková (Anelie), Jiřina Sengrová (pokojská v hotelu), Vendelín Buk (majitel krejčovs.salonu Kazimír Ko), Václav Žichovský (lékař) Fo: 35 mm Ve: česká D: Josef,Kokeisl Pr: 10.05.1929 © Národní filmový archiv 
 
   Eliška se na přání svých rodičů provdala za bohatého obchodníka. Když pak ovdověla, vzpomínala často na svou první lásku Jiřího Světlého, který, zklamán její svatbou s továrníkem odjel do Ameriky a přijal jméno George Light. Eliška má nemocné srdce a se svou neteří Helenkou odjede na léčení do Poděbrad. Tam se do Helenky zamiluje student Jiří Světlý, paní Elišce nadbíhají obstarožní velkoobchodník Bumbrlíček a komický profesor Laťka. S výpravou Čechoameričanů přijede do Poděbrad i George Light. Vyhledá Elišku a nabídne jí sňatek. Zároveň požádá i o Helenčinu ruku pro Jiřího Světlého, který je jeho synovcem.
   Eliška, at the wish of her parents, marries a wealthy businessman. When she becomes widowed, she fondly remembers her first love, Jiří Světlý who, disillusioned by her marriage to the factory owner, had left for America and assumed the name George Light. Eliška has a weak heart and she goes with her niece Helenka to a sanatorium in Poděbrady. There the student Jiří Světlý falls in love with Helenka and Eliška has to deter the advances of the wealthy businessman Bumbrlíček and the comical professor Laťka. George Light also appears in Poděbrady with a group of Czech-Americans. He seeks out Eliška and asks for her hand in marriage. At the same time he asks for Helenka's hand for Jiří Světlý, who is, in fact George's nephew.