Osudné noci  (Fateful Nights)
R: Josef Medeotti-Boháč V: AB, 1928 N: román Vražda primadony S: Walter Hauff K: Georg Krause Arch: Alois Mecera H: Jan W. Speerger (majitel veřejného domu Plant), Josef Rovenský (opilec Ferrari), Kitty Barling (opilcova svěřenka Gina), Božena Svobodová (Steplerová), Theodor Pištěk (návštěvník salónu), Jan S. Kolár (komisař), Walter Slezak (kapelník Bellini), Hugh DouglasJindřich LhotákJindřich PlachtaMilka Balek-BrodskáHertha von Walther Fo: 35 mm Ve: česká D: Lloydfilm Pr: 03.05.1929 © Národní filmový archiv 
 
   Z podkrovní světničky na revuální jeviště. Z prodavačky sirek zářivá hvězda. Z děvčete - bardámy žena milionářova. To jsou cesty osudu v pestrém dramatu. Slyšte, co praví Gina Biani o třech osudných nocích, jež změnily její celý život: "Živořila jsem u opilce, který mě prodal do nevěstince, stala jsem se ženou milionáře, jenž mě opustil. Vynikla jsem na prknech, která znamenají svět, abych byla zasažena kulí lotra, z jehož spárů jsem byla vyrvána. A přece jsem dnes nejšťastnější ženou na světě." (Podle dobového popisku.)
   An attic room becomes a revue stage. From a match-girl a star is born. Another girl, who worked in a brothel, becomes the wife of a millionaire. These are the fates which unfold in a colourful drama. Hear what Gina Biani says of these three fateful nights which changed her whole life: "I lived a miserable existence with a drunken man who sold me to a house of ill-fame, I became the wife of a millionaire who left me. I excelled on the stage which means the whole world to me, so that I would then be struck by the bullit of a scoundrel from whose clutches I was wrenched. Now I am the happiest woman in the world." (According to promotional material issued at the time the film was made.)