Dva pekelné dny  (Two Hellish Days)
R: William Karfiol V: AB, 1928 N: Guido Brignone S: William KarfiolWalter Jonas K: Georg Krause Arch: Alois Mecera H: Carlo Aldini (Carlo Green, reportér Excelsior-St), Helga Thomas (Lantiho dcera Maria), Theodor Pištěk (hrabě von Lanti), Raymond van Riel (doktor van Straaten, tajemný muž), Hans von WalterJan W. SpeergerFilip Balek-BrodskýAlois CharvátNina LaušmanováBeda SaxlAntonie Nedošinská (majitelka sanatoria), Karl Heinz Wiemuth (Malcolm Berry, státní návladní), Alba Savall (Chica Ellen), Robert Ford (Henry Leroux, obchodník s briliant) Fo: 35 mm Ve: česká D: Elekta Pr: 12.12.1928 © Národní filmový archiv 
 
   Reportér, který je svědkem vraždy, chce získat senzační reportáž pro svůj časopis. Pátrá proto po vrahovi na vlastní pěst, ale dostane se sám do podezření, že je pachatelem vraždy. Je pronásledován policií a po řadě dobrodružství se mu podaří nejen odhalit skutečného vraha, ale i získat dívku svého srdce. (Podle dobového tisku.)
   A reporter who is witness to a murder wants to write a sensational report for his magazine. So he goes in search of the murderer on his own but in due course he is suspected as being the murderer. He is followed by the police and, after a number of adventures, he manages not only to reveal the real murderer but also to win the heart of the girl of his dreams. (According to an article appearing in the press at the time the film was made.)