Bahno Prahy  (The Mire of Prague)
R: Miroslav J. Krňanský V: Fišerfilm, 1927 N: novela Bahno Prahy; Karel Ladislav Kukla S: Miroslav J. KrňanskýJosef Adler K: Josef Bulánek Arch: Alois Mecera H: Bronislava Livia (číšnice Lenka Rákosníková), L.H. Struna (nevlastní Lenčin bratr Petr), Jan Svoboda (Petrův přítel), Theodor Pištěk (opilec Jozífek), Joe Jenčík (JUC.Václav Tatar), Karel Schleichert (Tatarův otec, sedlák), Mařenka Zieglerová (Tatarová bytná), Ferenc Futurista (manžel bytné), Luigi Hofman (krčmář Jáchym Mates), Vladimír Majer (číšník Ferdinand), Marie Kalmarová (první láska Václava Tatara), Ferry Seidl (tajný Listig), Václav Srb (harmonikář Jakub), Nora Ferry (prostitutka Carmen), Elsa Vetešníková (prostitutka), Václav Žichovský (soudce) Fo: 35 mm Ve: česká D: Filmové závody Pr: 30.03.1928 © Národní filmový archiv 
 
   Pražská spodina se schází v putyce zvané Jedová chýše. Mezi nimi je i Václav Tatar, čestný muž, o kterém se říká, že jeho otcem je bohatý sedlák. Mezi Tatarem a dcerou majitele putyky Lenkou vznikne citový vztah. Tatarův otec hledá po pražských hospodách svého syna. Před jeho zraky se Václav nechá vyprovokovat přítelem Petra - nevlastního bratra Lenky - k hádce, při níž je Petr zabit a Tatar přítomným tajným policistou zatčen. U soudu se mu však podaří prokázat svou nevinu. (Podle dochované části filmu.)
   A story from the life of Prague's rabble who meet in a seedy pub known as "Poisonous Hut". Among them is Václav Tatar, an honourable man who is said to have a rich farmer for a father. A relationship builds up between Tatar and the daughter of the pub owner, Lenka. Tatar's father is looking for his son in the pubs of Prague. In his father's presence Václav lets himself be provoked by his friend Petr - Lenka's stepbrother - until a fight develops in which Petr is killed. Tatar is arrested by a secret policeman. However, in the courtroom he manages to prove his innocence. (According to the part of the film which has survived.)