Vdávala se jedna panna  (A Wedding for a Maiden)
R: Josef Kokeisl V: Filmindustrie, 1926 N: píseň Vdávala se jedna panna S: Josef Kokeisl K: Josef Kokeisl H: Mary Jansová (panna), Jára Kohout (pekař), Ladislav Desenský (kněz), František Jerhot (tanečník), Milka Balek-Brodská (porodní bába), Veselý Karel (herec) (dědeček) Fo: 35 mm Ve: česká D: Filmindustrie © Národní filmový archiv 
 
   Vdávala se jedna panna v masopustě u Štěpána. Vzala sobě pekaře u Štěpána na faře. Pekař bude ve dne spáti, večer pannu milovati, napeče jí buchtet s mákem. Čtyři plné trakaře. Tralalalalala, tralalalalalalalalalala. Tralalalalala, tralalalalalalalalalala. V neděli jde pekař s pannou, naškrobenou, nadělanou, na kázání po ránu ke svatému Štěpánu. Po kafíčku odpoledne pekař hned se s pannou zvedne a jdou spolu tancovati do Kravína za bránu. A než rok se s rokem sejde, pekařovům štěstí vzejde. Uslyšíme noviny z pekařovic rodiny. Cože kluk? Holčička! Tak ne! Přece kluk! Pekaříček shánět bude kolébku a plenky všude a své známé bude zváti synáčkovi na křtiny. Tralalalalala, tralalalalalalalalalala.
   An illustration of the song of the same name by Hašler. A baker marries a girl, leads a life of merriment with her and, a year later, a son is born to the couple.