Lásky Kačenky Strnadové  (The Loves of Kačenka Strnadová)
R: Svatopluk Innemann V: Oceanfilm, 1926 N: román Deník Kačenky Strnadové S: Josef SkružnýElmar Klos K: Otto Heller Arch: Alois Mecera H: Zdena Kavková (Kačenka Strnadová), Vlasta Burian (čeledín Vincek Kroutil), Jiří Sedláček (ing.Richard Romanovský), Rudolf Sůva (Kačenčin strýc, hostinský Jurásek), Bronislava Livia (Tomíčkova žena, filmová hvězda), L.H. Struna (vůdce lupičů), Betty Kysilková (hokynářka Hroznata Šnytlíková), Willy Ströminger (chasník), Josef Šváb-Malostranský (uzenář), Milada Smolíková (manželka uzenáře), Elsa Vetešníková (zubatá vesnická děvečka), Jaroslav Marvan (senátor David Hradecký), Bedřich Bozděch (svůdce Felix Čihánek), Ada Velický (žadatel o místo), Čeněk Šlégl (návštěvník u senátora), František Jerhot (strážník), Svatopluk Innemann (filmový režisér), Eduard Šimáček (starý hudebník a hasič), Anna Švarcová (věštkyně), Saša Dobrovolná (babička), Fráňa Vodička (chodec), Ladislav Desenský (farář), Josef Oliak (manžel), Anna Kobíková (manželka), Emanuel Trojan (host na posvícenské zábavě), Jan Richter (host na posvícenské zábavě), Jan Roth (strážník) Fo: 35 mm Ve: česká D: Oceanfilm Pr: 25.12.1926 © Národní filmový archiv 
 
   Venkovská dívka Kačenka je poslaná svým strýcem do Prahy, kde pracuje nejprve jako pomocnice v hokynářství a pak v uzenářství. Její milý Vincek ji do města následuje, ale nemá štěstí. Kačenka se podle věštby cikánky seznámí s bohatým inženýrem Romanovským, který ji okouzlí. Jedné noci zloději vykradou trezor v uzenářově vile a Kačenka si musí najít nové místo u doktorky Koulové. Další její štací je služba v domě bankéře Tomíčka, jehož ženě, filmové hvězdě, však pokazí natáčení a málem přebere milence. Kačenka odmítne Vinckovu nabídku k sňatku a podlehne Romanovskému. Vincek na vlastní pěst vypátrá bandu, která loupež provedla a kterou vede Romanovský. Kačenka konečně pochopí, že byla Romanovským pouze využívaná a vydá se za Vinckem. Najde ho v pravou chvíli, aby mu zabránila v sebevraždě a mohla ho obejmout.
   Kačenka is a country girl who is sent to her uncle in Prague, where she works initially as a helper in a grocer's shop and later in a butcher's shop. Her sweetheart, Vincek follows her to town but he has no luck. Kačenka, according to the predictions of a gipsy meets a rich engineer named Romanovský who charms her. One night thieves break into the butcher's villa and rob the safe. Kačenka is forced to find a new position with doctor Koulová. Her next post is as a maid in the house of the banker Tomíček whose wife is a film-star. However, Kačenka causes problems during shooting and almost steals away the film-star's lover. Kačenka refuses Vincek's offer of marriage and succumbs to Romanovský. On his own initiative, Vincek tracks down the band which committed the robbery and finds that it is led by Romanovský. Kačenka finally comprehends that she was used by Romanovský and returns to Vincek. She finds him just in time and manages to prevent him from committing suicide and embraces him.